Když menší znamená lepší

autor článku: Frederik Dostal, Analog Devices

Otázka: Jak se měničový mikro-modul vejde do tak malého prostoru?

Jak se měničový mikro-modul vejde do tak malého prostoru?

 

Zásady pro umístění indukčnosti na DPS spínaného zdroje

autor článku: Frederik Dostal, Analog Devices

Otázka: Kam přijde cívka?

FAQ 164 1

 

Když jsou země odděleny

autor článku: Frederik Dostal, Analog Devices

Otázka: Kam připojím země spínacího regulátoru?

FAQ 159 1

 

Synchronní usměrnění na sekundární straně

autor článku: Frederik Dostal, Analog Devices

Otázka: Jak mohu zvýšit účinnost spínaného zdroje s galvanickým oddělením?

FAQ 147 1

 

Jak napájet zařízení bez baterie bezdrátově

autor článku: Mark Vitunic, Analog Devices

Otázka: Moje zařízení nemá baterii. Je možné napájet je bezdrátově?

FAQ 162 1

 

Přechodové napětí pro zvýšení účinnost převodu energie

autor článku: Frederik Dostal, Analog Devices

Otázka: Jak zvýšíme účinnost DC/DC měniče s vysokým vstupním a nízkým výstupním napětím?

FAQ 149 1

 

Dvojitý, 2-fázový zvyšující kontrolér 60 V pro výstupní napětí vyšší než 200 V

...k buzení vnějších výkonových tranzistorů MOSFET s N-kanálem.

Společnost Analog Devices představila nový nesynchronní zvyšující dvojfázový kontrolér Power by Linear™ LTC7840 k buzení vnějších výkonových tranzistorů MOSFET s N-kanálem. Uspořádání obvodu umožňuje vytvořit měnič s jedním nebo dvěma výstupy, případně pro dosažení vyšších napětí lze výstup prvního stupně připojit na vstup stupně druhého do kaskády, k dosažení výstupního napětí řádu několik set Voltů. V typickém zapojení LTC7840 je vstupní napětí 12 V nejprve zvýšeno na úroveň 48 V v prvním stupni, aby ve stupni druhém bylo dále zvýšeno na 240 V při výstupním proudu až 700 mA, a obvod je proto ideálním řešením systémů napájení v automobilních, průmyslových a lékařských aplikacích.

 

Synchronní DC/DC "buck" měnič 5V/ 10A má velmi nízkou úroveň elektromagnetického vyzařování

...pro náročné aplikace vyžadující velký snižující poměr a rychlou přechodovou odezvu.

Společnost Analog Devices představila nový monolitický snižující synchronní DC/DC měnič 5 V/ 10 A Power by Linear™ LTC3310S. Architektura obvodu s řízeným špičkovým proudem pracovní indukčností a pevným kmitočtem je ideální pro náročné aplikace vyžadující velký snižující poměr a rychlou přechodovou odezvu. LTC3310S využívá technologie Silent Switcher®2 s integrovanými blokovacími kapacitami, má malé rozměry s vysokou účinností, pracovní kmitočet až 5 MHz a vynikající vlastnosti z hlediska minimalizace elektromagnetického vyzařování.

 

LT8708 - obousměrný kontrolér Buck-Boost s účinností 98%

...pro bateriové systémy s redundancí 12V-12V pro použití v samo-řiditelných vozidlech.

Nový kontrolér firmy Analog Devices LT8708/-1 je určen k řízení provozu mezi dvěma bateriemi o stejném napětí - je to obousměrný spínací stabilizátor topologie Buck-Boost s účinností 98 %. Je ideální pro systémy s redundancí v samo-řiditelných vozidlech. LT8708/-1 dokáže zpracovat vstupní napětí, které může být menší / větší než, nebo totožné s výstupním napětím, a hodí se tak dobře pro jakékoli baterie 12V, 24V nebo 48V, běžně používané v elektrických a hybridních vozidlech. Kontrolér je zapojen mezi dvojicí baterií a zabraňuje vypnutí systému, pokud by jedna z baterií selhala. LT8708/-1 je rovněž využitelný v duálních bateriových systémech 48V/12V 48V/24V.

LT8708/-1 pracuje s jedinou indukčností v rozsahu vstupního napětí 2,8 až 80V a dokáže vytvořit výstupní napětí 1,3V až 80V o výkonu až několika kW v závislosti na volbě vnějších součástek a počtu fází. Obvod zjednodušuje řešení obousměrného převodu energie v záložních systémech s baterií / kondenzátorem, která vyžadují stabilizaci Uout, Uin, a/nebo Iout, Iin jak v přímém, tak zpětném směru.  Šest nezávislých variant stabilizace umožňuje použití obvodu v mnoha aplikacích.

Kontrolér Buck 60V s nízkým klidovým proudem

...plus 4kanálové konfigurovatelné DC/DC měniče Buck 8A.

Společnost Analog Devices představila nový obvod správy napájení s vysokým stupněm integrace LTC3372 pro systémy vyžadující větší počet výstupů vytvořených ze vstupního napětí až 60 V. LTC3372 obsahuje kontrolér synchronního spínacího stabilizátoru s topologií Buck, za nímž následuje čtveřice konfigurovatelných synchronních monolitických stabilizátorů s topologií Buck. Tato kombinace, která poskytuje až 5 výstupů, představuje řešení s vysokou účinností a nízkým klidovým proudem v jediném IO, které je ideální pro automobilní, průmyslové a lékařské aplikace.