Dvojitý, 2-fázový zvyšující kontrolér 60 V pro výstupní napětí vyšší než 200 V

...k buzení vnějších výkonových tranzistorů MOSFET s N-kanálem.

Společnost Analog Devices představila nový nesynchronní zvyšující dvojfázový kontrolér Power by Linear™ LTC7840 k buzení vnějších výkonových tranzistorů MOSFET s N-kanálem. Uspořádání obvodu umožňuje vytvořit měnič s jedním nebo dvěma výstupy, případně pro dosažení vyšších napětí lze výstup prvního stupně připojit na vstup stupně druhého do kaskády, k dosažení výstupního napětí řádu několik set Voltů. V typickém zapojení LTC7840 je vstupní napětí 12 V nejprve zvýšeno na úroveň 48 V v prvním stupni, aby ve stupni druhém bylo dále zvýšeno na 240 V při výstupním proudu až 700 mA, a obvod je proto ideálním řešením systémů napájení v automobilních, průmyslových a lékařských aplikacích.

 

Synchronní DC/DC "buck" měnič 5V/ 10A má velmi nízkou úroveň elektromagnetického vyzařování

...pro náročné aplikace vyžadující velký snižující poměr a rychlou přechodovou odezvu.

Společnost Analog Devices představila nový monolitický snižující synchronní DC/DC měnič 5 V/ 10 A Power by Linear™ LTC3310S. Architektura obvodu s řízeným špičkovým proudem pracovní indukčností a pevným kmitočtem je ideální pro náročné aplikace vyžadující velký snižující poměr a rychlou přechodovou odezvu. LTC3310S využívá technologie Silent Switcher®2 s integrovanými blokovacími kapacitami, má malé rozměry s vysokou účinností, pracovní kmitočet až 5 MHz a vynikající vlastnosti z hlediska minimalizace elektromagnetického vyzařování.

 

LT8708 - obousměrný kontrolér Buck-Boost s účinností 98%

...pro bateriové systémy s redundancí 12V-12V pro použití v samo-řiditelných vozidlech.

Nový kontrolér firmy Analog Devices LT8708/-1 je určen k řízení provozu mezi dvěma bateriemi o stejném napětí - je to obousměrný spínací stabilizátor topologie Buck-Boost s účinností 98 %. Je ideální pro systémy s redundancí v samo-řiditelných vozidlech. LT8708/-1 dokáže zpracovat vstupní napětí, které může být menší / větší než, nebo totožné s výstupním napětím, a hodí se tak dobře pro jakékoli baterie 12V, 24V nebo 48V, běžně používané v elektrických a hybridních vozidlech. Kontrolér je zapojen mezi dvojicí baterií a zabraňuje vypnutí systému, pokud by jedna z baterií selhala. LT8708/-1 je rovněž využitelný v duálních bateriových systémech 48V/12V 48V/24V.

LT8708/-1 pracuje s jedinou indukčností v rozsahu vstupního napětí 2,8 až 80V a dokáže vytvořit výstupní napětí 1,3V až 80V o výkonu až několika kW v závislosti na volbě vnějších součástek a počtu fází. Obvod zjednodušuje řešení obousměrného převodu energie v záložních systémech s baterií / kondenzátorem, která vyžadují stabilizaci Uout, Uin, a/nebo Iout, Iin jak v přímém, tak zpětném směru.  Šest nezávislých variant stabilizace umožňuje použití obvodu v mnoha aplikacích.

Kompletní RF signálový řetězec od Analog Devices

Dnešním dnem je dokončena akvizice společnosti Hittite firmou Analog Devices. Produkty Hittite Microwave jsou tedy nyní nedílnou součástí portfolia ADI a my pevně věříme, že vysokou úroveň technické a obchodní spolupráce, kterou jsme vám doposud byli schopni nabídnout v součástkách Analog Devices, zachováme i pro komponenty Hittite.

Rodina zesilovačů Analog Devices ADA4805

...vybavených dynamickým řízením příkonu poskytuje ve své třídě nejlepší driftové a šumové vlastnosti, rychlost přeběhu a zkreslení pro použití v přenosných / bateriových zařízeních i zařízeních pro sběr dat s vysokou osazovací hustotou.

Společnost Analog Devices uvádí na trh rodinu zesilovačů „rail-to-rail" s nízkou spotřebou určených pro rychlé systémy sběru dat, které vyžadují výjimečnou přesnost a energetickou účinnost. Systémoví návrháři, kteří se snaží plně využít katalogových parametrů A/D převodníků s vysokým rozlišením mají tak k dispozici jediné řešení s klidovým napájecím proudem 495 µA v podobě zesilovačů ADA4805-1 (jednoduchý) a ADA4805-2 (dvojitý). Dynamické řízení příkonu umožňuje uživatelům dynamicky ovládat spotřebu uzavíráním zesilovače v době mezi vzorky A/D převodníku. Tato funkce omezuje spotřebu až o 90% bez jakéhokoli zhoršení parametrů ve srovnání s jinými podobnými řešeními.

Analog Devices dosahuje významného milníku prodejem miliardtého iCoupleru

Firma Analog Devices s potěšením oznámila, že již dodala svým zákazníkům miliardtý kus izolačního článku (počítáno na kanály, nikoliv počty IO) nazývaného iCoupler. Tato skutečnost nastává po cca deseti letech od začátku výroby tohoto typu obvodu, kde si Analog Devices s přehledem hlídá první pozici v oblasti izolačních bariér použitelných do různých aplikací jako jsou např. průmyslové řídicí systémy, řízení motorů, solární energetické systémy, hybridní vozidla, medicínské vybavení nebo dokonce plazmová TV.

Nejrychlejší průmyslový 18bitový A/D převodník SAR na trhu

Společnost Analog Devices představila 18bitový A/D převodník PulSAR® s vzorkovací rychlostí 5 MS/s, což je dvojnásobná rychlost v porovnání s rychlostí kteréhokoli jiného AD převodníku SAR (Successive-Approximation Register). S touto v průmyslu doposud nevídanou rychlostí, ve své třídě nejnižším šumovým pozadím a vysokou linearitou je A/D převodník PulSAR AD7960 navržen pro použití v aplikacích, kde je důležitá nízká spotřeba, v multiplexovaných systémech jako jsou např. digitální rentgeny, aplikace s převzorkováním včetně spektroskopie, řízení gradientu MRI (Magnetic Resonance Imaging) a plynová chromatografie.

ANALOG DEVICES - Design Conference 2013 v Praze

Dovolte nám Vás co nejsrdečněji pozvat na konferenci ANALOG DEVICES Design Conference 2013, která se bude konat 14. listopadu 2013 od 9 hodin v Dorint Hotelu Don Giovanni v Praze. Zúčastněte se zdarma této konference a načerpejte informace o hotových systémových řešeních a nástrojích, které zjednoduší návrh vašich elektronických zařízení.

Nové teplotní senzory s nejvyšší přesností ±0,25°C pro použití v průmyslových aplikacích

Nové 16-ti bitové digitální teplotní senzory dosahují vyšší přesnosti a zároveň nabízejí cenově výhodnější alternativy k termistorům a odporovému měření teploty (RTD). ADT7420 a ADT7320 vykazují nejlepší průmyslové přesnosti ±0.25˚C v teplotním rozsahu -40°C až +125°C a ±0.5ºC v teplotním rozsahu –40°C až +125°C.

Akcelerometr ADXL362 má nejnižší spotřebu na trhu

MEMS akcelerometr ADXL362 nalezne své uplatnění zejména v bateriových aplikacích, přenosných zařízeních a detektorech pohybu, kde je důležitá dlouhá životnost baterie. Analog Devices představuje první průmyslové řešení akcelerometru s nejnižší spotřebou na trhu. Tento tříosý akcelerometr má v tzv. wake-up režimu spotřebu pouhých 300 nA, což je přibližně o 60% méně, než nabízí nejbližší konkurenční produkt.