Flexibilita je programovatelná, dnes ještě lépe než dříve


Nový, plně programovatelný absolutní enkodér přichází se softwarově volitelnými analogovými výstupy. Pokud hledáte plně programovatelný enkodér s programovatelnými analogovými výstupními signály, tak EM58 PA je ideální volba. EM58 PA rozšiřuje řadu programovatelných enkodérů, kterou Lika představpeklad_Lika_novinkaila v tomto speciálním roce a přidává se k HM58 PS32-bit absolutnímu programovatelnému enkodéru se sériovým SSI výstupem a HM58 PY-PN 28-bit absolutnímu programovatelnému enkodérus bitovým paralelním Pusk-h-Pull nebo NPN výstupem.
Hlavní výhody EM58 PA:

 • Může být nastavený přesně na přesně zvolenou hodnotu, v rozsahu velice malých zlomků otáčky (s 12-bitovým signleturn rozlišením) až do 16384  otočení, pro maximální rozlišení 16 bitů (65536 informací).
 • Nabízí plný rozsah výstupních napětí a proudů, které můžou být naprogramovány dle požadavků: od 0V do 5V, 0V do 10V, -5V do 5V, -10V do 10V, 4mA do 20mA, 0mA do 24mA a 4mA do 24mA.
 • Možnost vložit přesně známou lineární nebo úhlový posun pomocí nastavení hodnoty mezi 2 a 225.
 • Možnost nastavení pohybu osy pomocí start a stop referenčních bodů pouhými 2 kliknutími osy díky uživatelsky přívětivé teach-in proceduře.
IF10: konvertuje, opakuje, rozděluje, přepíná v jednom balení přesně tak, jak je to potřeba


If10 je víceúčelová jednotka navržená na konvertování, opakování, dělení a křížové přepínání inkromentálních, digitálních enkodérových signálů (a dokonce signálů produkovanými senzory vzdálenosti, fotobuňkami, atd.)peklad_Lika_novinka1
IF10 má 2 nezávislé vstupy a 2 nezávislé obvody s protiskratovou ochranou. Vstupní data můžou být brána z jednoho kanálu (ABO) nebo dvojvstupu (ABO, /ABO) enkodérového signálu s Line Driverem (RS-422) nebo TTL nebo HTL10-30V (Push-Pull).
Mezi hlavní výhody IF 10 patří:

 • Schopnost pracovat s většinou vstupů a škálou vstupních napětí
 • Vysoký rozsah frekvencí (1MHz)
 • Pomocný 5V výstup pro podporu enkodéru
 • Montáž DIN rail pomocí svorek

Enkodér 

Programovatelný absolutní enkodér maximalizuje možnost přizpůsobení tak, aby vždy splnil vaše požadavky. HM58P je nejkompletnější řada plně programovatelných absolutních enkodérů dostupných dnes na trhu. HM58P umožňuje téměř libovolnou konfiguraci, ať už mechanickou (hollow nebo solid),novinka_Likarolišení (singleturn až do 18 bitů, multiturn do 14 bitů) nebo interface (sériový SSI nebo paralelní bit). Lika vyvinula software, který umožňuje konfigurovat HM58P z libovolného PC používajícího Windows, který je zdarma dodáván ke každému enkodéru.

 

Display řady LD250 pro SSI enkodéry - navržený pro maximální všestrannost
f49e60bea2cb3d0f

LD250 je multifunkční display vyvinutý výhradně společností Lika Electronic pro pro SSI single-turn a multi-turn enkodéry.  Je navržený tak, aby zobrazoval informace o pozici v lineárním i úhlovém režimu a je vhodný pro instalaci s celou škálou SSI interface enkodérů a sensorů.


Spolehivý a bezpečný signálový převodník IF20 - nikdy nepřestávejte komunikovat


V dnešní době je dostupných mnoho typů přenosu a interfaců pro průmyslové procesy. Může se stát, e138b14f6b468f58
že zařízení, která mají rozdílé komunikační standardy musí být nainstalováná v jednom systému a musí spolu komunikovat. IF20 umožňuje bezpečnou konverzi dat a spolehlivý přenos a komunikaci, takže i "zastaralý" systém může být aktualizován nebo propojen s moderními systémy.


Ovlivňují tvrdé podmínky přesnost měření ? U C100 ne !

Zrozen z dlouholetých zkušeností Liky s větrnou energií, inkrementální enkodér C100 byl původně navržen pro zpětnou vazbu generátorů ve větrných turbínách, ale dnes najde širokou škálu uplatnění. Nedělají mu problém i v nejtvrdší průmyslové podmínky jako například velké elektické motory a generátory, železné a ocelové mlýny, jeřáby, zvedáky a další.11c2ded207cf9e9f

 

Pro zpětnou vazbu pozice a rychlosti v reálném čase, jako například u vysoce dynamických servomotorů stísněných prostor Lika představuje absolutní enkodér ASx36 s ultra-vysokým rozlišením.

Nyní dostupný v single-turn verzi (multi-turn je ve vývoji a bude brzy představena) tento optický enkodér je navržený, aby poskytoval prvotřídní kvalitu, bezpečnost a maximální životnost s minimálním počtem výpadků v nepřetržitém provozu.
lika3

CK41 je úsporná a kompaktní (41mm průměr obruby) volba pro rychlost a poziční zpětnou vazbu v malých motorech a pro mnoho aplikací s pevnou hřídelí.

Rozlišení až 1024 PPR a univerzální výstupní obvod. Preferenční typy jsou dostupné skladem.

lika2

Jako obvykle sběrnicové/ SSI/ BiSS systémy a rotační aktuátory i dnes většina inkrementálních
a absolutních ekodérů budou brzy vybaveny M12 konektory a širokým rozsahem cordset a prodlužovacích kabelů na přání.

lika1Není pochyb, že v dnešní době je M12 zdaleka nejoblíbenější propojovací systém

a je již zaběhnutým standardem v širokém spektru náročných průmyslových odvětví po celém světě.

Lisované kabely, cordsety, prodlužovací kabely v standardních i nestandardních délkách, nerezové a dokonce hybridní spojení a senzorové boxy jsou hojně nabízeny s M12 koncovkou, aby splňovaly nároky libovolných aplikací v průmyslu. M12 konektory se lehce používají a poskytují možnost montáže bez nástroje, která šetří čas a náklady.

Kromě toho mají velmi kompaktní a robustní design, který umožňuje vysoký stupeň krytí (až po IP67) a kompletní stínění proti EMI a RFI, proto jsou odolné vůči drsným podmínkám, vibracím, prachu, vodě a šumu, ale stále jsou schopny zajistit stabilní výkon, bezpečnost přenosu a nižší náklady.

Pro spolehlivá průmyslová spojení  a vysoký stupeň ochrany jsou M12 konektory doporučovány sběrnicovými organizacemi.

SME x1

Lika představuje novou verzi magnetického senzoru, který postupně nahradí stávající serii SME x.

Rodina SME x1 má nové pouzdro s dvěmi diagnostickými LED a možností přidat čistící stěrku. Upevňovací otvory zůstaly stejné, výstup kabelu je zesílenou průchodkou.

Obecné vlastnosti a technická specifikace zůstává zachována jako u SME x, aby byla zaručena maximální kompatibilita s původními senzory.


smex1

SMAL - systémy pro měření pozice  výtahové kabiny od firmy LIKA

Řada magnetických měřících systémů SMAL byla navržena pro aplikace, kde je nezbytné určit polohu kabiny výtahu.
Možnost měření délky až 500 m a rozlišení 1 mm předurčuje systémy SMAL nejenom pro nová zařízení, ale i pro rekonstrukce stávajících výtahů.
Celý systém se skládá pouze ze dvou částí - čidla a kódované magnetické pásky.
Upevňovací sada umožňuje instalaci magnetické pásky přímo na vedení kabiny výtahu.
Princip měření je bezkontaktní. Páska je naváděna přímo tělesem snímače, aby bylo dosaženo potřebné vzájemné polohy.
Systémy SMAL mohou být dodávány s několika rozhraními, jako CANopen (DS406), CANlift
(DS417), SSI a RS485 pro přímé připojení na všechny běžné ovladače výtahu.SMAL

 • Absolutní měření polohy
 • Rozlišení 1 mm
 • CANopen (DS406)
 • CANlift (DSP417)
 • SSI
 • RS485
 • Přímé měření v kabině výtahu

SMAL2

 • Inkrementální nebo pseudo-absolutní měření polohy
 • rozlišení až 0,1 mm
 • CANopen (DS406)
 • CANlift (DSP417)
 • SSI
 • RS485
 • Push-Pull / Line Driver
 • Přímé měření v kabině výtahu

SMAL
SMAL

SMAL2
SMAL2