Traco Power rozšiřuje úspěšnou řadu zdrojů TIB o nové modely

 Pro řadu zdrojů na DIN-lištu nové generace Traco Power TIB pokrývající rozsah 80 – 480 W trvalého výkonu je typická vysoká provozní účinnost (90 až 95 %), která umožnila dosáhnout velice úzké mechanické konstrukce. Tyto moderní výrobky uložené v pevných úhledných skříňkách tak dovolují vedle obvyklého způsobu montáže svojí zadní stěnou na DIN-lištu taktéž montáž uchycením stěnou boční.

TIB 1

Společnost Traco Power nyní rozšířila tuto úspěšnou řadu o nové modely a celou novou sérii (TIB-EX) s osvědčeními ATEX a UL-HazLoc. Řada TIB (-EX) je generací zdrojů na DIN-lištu pro průmyslové aplikace s nejúčinnější obvodovou topologií a s optimalizovaným poměrem cena / výkon. Společnost Traco Power řadu zmodernizovala a rozšířila o nové varianty s výstupním napětím 12 Vss a 48 Vss. Součástí této modernizace se stalo také rozšíření rozsahu provozních teplot (zaručená nejnižší teplota startu – 40 °C). To umožňuje dále rozšířit pole průmyslového využití, a v případě série TIB-EX také o aplikace, které pracují za ztížených provozních podmínek a v nebezpečném prostředí. Významná je rovněž prodloužená 5letá záruka těchto výrobků.

TIB 2

 

TIB 3

 

Série TIM2 a TIM3.5 - pro lékařské aplikace podle nejnovějších norem

 

  • svodový proud <2 µA pro aplikace BF
  • zesílená izolační bariéra 5000 Vac
  • rozšířený rozsah provozních teplot -40 až +95 °C
  • bezpečnostní osvědčení pro lékařské aplikace dle nejnovějších norem a osvědčení EMC
  • 2W a 3,5W v kompaktním pouzdru DIP nebo SMD

Díky nízké hodnotě svodového proudu < 2 µA jsou nové měniče schopny oddělit elektrické zařízení od součástí, které jsou v kontaktu s tělem pacienta (třída BF – Body Floating). Měniče mají osvědčení IEC/EN/ES 60601-1 3rd edition pro 2 x MOPP (Means of Patient Protection) do nadmořské výšky 5000 m a přicházejí ve shodě s ISO 14971, která definuje analýzu rizik.

Měniče vyhovují nejnovějším požadavkům na elektromagnetickou kompatibilitu z hlediska normy IEC 60601-1-2 4th edition pro lékařská zařízení a jejich vysoká účinnost jim umožňuje provoz při provozní teplotě okolí v rozsahu – 40 až +95 °C (90 °C u TIM 3.5).

Varianty výstupního napětí jsou 3,3 / 5,0 / 9,0 / 12 / 15 / 24 / ±12 / nebo ±15 Vdc.

Varianty pouzdra: kompaktní DIP-16 nebo SMD-16.

Další informace:

TIM 2: https://www.tracopower.com/overview/tim2
TIM 2SM: https://www.tracopower.com/overview/tim2sm
TIM 3.5: https://www.tracopower.com/overview/tim3
TIM 3.5SM: https://www.tracopower.com/overview/tim3sm

 

 

TIM

Série TVN - nízký šum a nízké zvlnění

 

  • spojuje výhody spínaných DC/DC měničů a lineárních regulátorů
  • minimální výstupní šum a zvlnění 10 mVpp, resp. 5 mVpp s externím kondenzátorem
  • plně stabilizovaný výstup
  • výkon 3 W (TVN 3), resp. 5W (TVN 5WI)

Pro aplikace citlivé na rušení je prakticky vyloučeno použití spínacích regulátorů v důsledku zvlnění a šumu na výstupu. V této oblasti vítězí lineární regulátory díky hladkému průběhu výstupního napětí bez rušení, ale mají nízkou účinnost a jsou zdrojem velkého množství ztrátového tepla. Pokud je nutné galvanické oddělení napájeného obvodu, lineární regulátory nepřicházejí v úvahu. Zdroj napájení aplikací citlivých na šum volá po kompromisu z hlediska parametrů nebo vyžaduje nákladnou filtraci.

U měničů řad TVN 3 a TVN 5WI se Traco Power podařilo skloubit výhody spínacích DC/DC měničů a lineárních regulátorů. Tyto 3wattové a 5wattové DC/DC měniče mají funkční systém galvanického oddělení 1600 Vss. Výstupní napětí je plně stabilizované (z hlediska kolísání vstupního napětí i zátěže) a filtrované na zbytkovou hodnotu zvlnění a šumu 10 mVšš. Tuto hodnotu lze ještě dále snížit na 5 mVšš jediným vnějším kondenzátorem o kapacitě 10 µF. Náklady spojené s vnější filtrací mohou proto být minimální. Díky účinnosti 80 – 89 % (v závislosti na modelu a provozním zatížení) jsou tepelné ztráty na velice nízké úrovni. Nízké tepelné ztráty mají přímý kladný vliv na životnost a spolehlivost ne jenom DC/DC měniče samotného, ale také dalších součástek v jeho okolí.

Měniče řad TVN 3 a TVN 5WI představují rentabilní a kvalitní řešení pro analogové obvody a pro aplikace v přístrojové technice, v oblasti audio a video, v bezdrátových komunikačních zařízeních, lékařských přístrojích, v systémech pro sběr dat apod.

5wattové měniče řady TVN 5WI přicházejí v kovovém zapouzdření DIP-24 se stíněním z šesti stran a obsahují vnitřní filtr zaručující shodu s normou EN 55032 class B v oblasti rušení po přívodech. Ke standardním parametrům patří dálkové ovládání zapnuto/ vypnuto, přepěťová ochrana, vypnutí měniče při vstupním podpětí a ochrana proti zkratu na výstupu. Jsou dostupné modely s výstupními úrovněmi 3,3 V , 5,0 V, 12 V, 15 V, 24 V, ±5,0 V, ±15,0 V, ±24 V, přičemž modely s jedním výstupem jsou nastavitelné v rozsahu -10 % až +20 % jmenovité hodnoty. Uživatel si může vybrat z velmi širokých vstupních rozsahů 4,5 – 12 Vss, 9 – 36 Vss a 18 – 75 Vss. 3wattové měniče řady TVN 3 přicházejí v kompaktním kovovém pouzdru SIP-8. Dodávají se modely s výstupními úrovněmi 3,3 V , 5,0 V, 9,0 V, 12 V, 15 V, 24 V, ±5,0 V, ±15,0 V a vstupními rozsahy 4,5 – 13,5 V, 9 – 18 V, 18 – 36 V nebo 36 – 75 V.

Další informace o nových řadách DC/DC měničů TVN mohou zájemci získat využitím internetových odkazů: www.tracopower.com/overview/tvn3, www.tracopower.com/overview/tvn5wi.

 

 

TVN