BEZPEČNOSTNÍ ZÁVORY

Tapeswitch_Logo

SPOLEHLIVÁ OCHRANA V BLÍZKOSTI STROJŮ

Světelné závory Tapeswitch B jsou plně vybavené, mikroprocesorem řízené jednotky navržené pro optické zabezpečení snímané oblasti. Tyto fotoelektrické bariéry jsou vhodné pro nebezpečné automatizační aplikace. Speciální vybavení zahrnuje funkci Blanking a flexibilní rozhranní kompatibilní s běžnými bezpečnostními relé jednotkami, kontroléry a bezpečnostními PLC. Na výběr je z velké nabídky rozměrů a rozlišení.

Světelné závory Tapeswitch sestávají z páru vysílač a přijímač, poskytujícím 2 solid state PNP výstupy v bezpečnostní kategorii 4 ve shodě s EN 61496-1. Tyto výstupy mohou být zapojeny přímo do řídicích systémů stroje s pdmínkou kompatibility.

Hlavní výhody světelných závor Tapeswitch:

 • 2-jednotkový systém nevyžaduje přítomnost kontroléru
 • Snadné propojení s externími zařízeními
 • Redundandní bezpečnostní PNP výstupy
 • Funkce Blanking
 • Robustní odolné hliníkové pouzdro
 • Bezpečnostní kategorie 4 podle EN 61496, vhodná pro většinu nebezpečných strojů, ve shodě s EN ISO 13849-1
 • CE certifikováno a se značkou UL
 • Volitelný diagnostický displej

http://www.tapeswitch.de/licht.htm

kat_curtain

Katalog
Bezpečnostní závory
(PDF, anglicky, 0.96 MB)


light_curtain

Bezpečnostní závory

TECHNOLOGIE PÁSKOVÝCH SPÍNAČŮ

Tapeswitch_Logo

TECHNOLOGIE TAPESWITCH

Technologie páskových spínačů je založena na ověřeném spínacím principu běžného, normálně otevřeného spínače, délky až několik stovek metrů. Spínač je vyroben ze dvou ocelových vodičů, potažených mědí, které jsou od sebe po stranách odděleny izolační páskou. Pokud na kterékoliv místo celkové délky spínače působí tlak, vodiče se stlačí k sobě a spínač sepne. Tapeswitch používá této spolehlivé technologie při výrobě celé řady svých produktů: spínacích pásku, bezpečnostních spínacích lišt, snímacích a bezpečnostních rohoží.

technology12

Princip zapojení pro bezpečnostní systémy:

V aplikacích kde je použitý senzor Tapeswitch jako bezpečnostní spínač v souladu s normou ČSN EN ISO 13849-1 musí mít tento prvek vyvedený pár vodičů na obou koncích (fail-safe vedení). Proudový zdroj řídicí jednotky, s funkcí bezpečnostního relé, zabezpečuje napájení výstupních relé přes senzor (spínací pásek) Tapeswitch. V bezpečném stavu jsou relé napájené proudovým zdrojem a výstupní kontakty relé jsou zapnuté. Jakmile je senzor Tapeswitch stlačený, zkrat přeruší napájení výstupních relé a výstupní kontakty relé se rozpojí. Jakákoliv závada v kabeláži, ve vnitřních rozvodech nebo spínacích prvcích, které přeruší nebo zkratují napájení výstupních relé způsobí, že výstupní kontakty relé budou otevřené. Všechny produkty Tapeswitch, které jsou určené pro bezpečnostní aplikace mají fail.safe vedení jako standard.

technology3


Clearance_small

Senzory

control_units

Řídicí jednotky


bulk_switch_accessories

Příslušenství


ckp_kit_large

Kit rohože CKP


BEZPEČNOSTNÍ A SNÍMACÍ ROHOŽE

Tapeswitch_Logo

BEZPEČNOSNÍ NÁŠLAPNÉ ROHOŽE

Od firmy Tapeswitch můžete využít dvě různé technologie bezpečnostních rohoží. Bezpečnostní rohože CKP/S1, Armormat a Diamond Plate Mats používají technologii spínacích pásků, zatímco LMI rohože používají technologii dvou paralelních ocelových plátů.

CKP/Sólo bezpečnostní rohože používají technologii spínacích pásků a navíc mají integrovanou monitorovací bezpečnostní funkci určenou pro kategorii 3 podle standardu EN95-1. Tato konstrukce je ideální pro AS-interface systémy, kde umožňuje přímé připojení do ASI bezpečnostních modulů, které jsou v systému použité pro zapojení E-STOP tlačítek.

Tapeswitch bezpečnostní rohože jsou zařízení citlivé na tlak a jsou používané na strážení podlahové plochy v okolí nebezpečného prostoru. Primárně můžou být použité ve všech aplikacích kde jsou jiné typy bezpečnostních ochran nepraktické, nepružné nebo nepoužitelné, jako například v prostorách mezi dopravníky. Můžou být použité i jako sekundární ochrana ve spojení s bezpečnostním oplocením a světelnými závorami. Bezpečnostní rohože nabízí větší flexibilitu pro řešení detekce vstupu do nebezpečné zóny, resp. můžou vymezovat bezpečný prostor pro operátora uvnitř nebezpečné zóny.

SNÍMACÍ NÁŠLAPNÉ ROHOŽE

Tapeswitch vyrábí širokou škálu spínacích rohoží, které nejsou vyhrazeny pro bezpečnostní aplikace.

http://www.tapeswitch.de/schaltmatten.htm

 

 

 

kat_mats

Katalog Bezpečnostní
a snímací rohože

(PDF, anglicky, 1.72 MB)

DPM_mats
Bezpečnostní rohož
DPM z Al slitiny
6061-T6


Signaling_mats

Snímací rohože

ŘÍDICÍ JEDNOTKY

Tapeswitch_Logo

ŘÍDICÍ JEDNOTKY PRO BEZPEČNOSTNÍ SPÍNACÍ PÁSKY, LIŠTY, ROHOŽE A SIGNÁLNÍ SNÍMAČE

Řídicí jednotky firmy Tapeswitch jsou speciálně vyvinuté pro použití u spínacích pásků, lišt, rohoží a signálních snímačů. Tyto řídicí jednotky slouží jako rozhranní mezi snímačem Tapeswitch a zařízením uživatele - strojem nebo jeho řídicím systémem.

Jednotky jsou napájené 24 VDC/AC, dále 100 - 240 VAC a lze je upoutat na DIN lištu.

 http://www.tapeswitch.de/notaus.htm

 

pcu_unit

PCU

PRSU4_Controller_large

PRSU4

kat_control

Katalog Řídicí jednotky (PDF, anglicky, 1.02 MB)

control_units

Řídicí jednotky

 

BEZPEČNOSTNÍ SPÍNACÍ LIŠTY

Tapeswitch_Logo

SPÍNACÍ LIŠTY A SOLO SPÍNACÍ LIŠTY

Technologie páskových spínačů je založena na ověřeném spínacím principu běžného, normálně otevřeného spínače, délky až několik stovek metrů. Spínač je vyroben ze dvou ocelových vodičů, potažených mědí, které jsou od sebe po stranách odděleny izolační páskou. Pokud na kterékoliv místo celkové délky spínače působí tlak, vodiče se stlačí k sobě a spínač sepne. Spínače jsou díky robustnímu a trvanlivému provedení schopny opakovaně vydržet vysokou mechanickou zátěž. Navíc - čtyřvodičovým propojením s bezpečnostním relé vznikne bezpečnostní okruh kategorie 3/4.

Hlavní výhody technologie spínacích pásků:

 • jednoduchá instalace bez použití speciálního nářadí
 • tvarová přizpůsobivost; pásky lze téměř libovolně deformovat bez narušení funkce
 • jednoduchý a trvanlivý design, životnost několik milionů sepnutí na stejném místě
 • v rozepnutém stavu nulový proud, vhodné pro aplikace s bateriovým napájením
 • široká nabídka tvarových profilů, délek, barev a citlivostí
 • uplatnění v průmyslu, v dopravní technice a dveřních aplikacích
 • též neprůmyslové aplikace, signalizace, např. průjezdové detektory pro myčky automobilů, crash testy, časomíry

Spínací pásek - „Tapeswitch“ - je nejen samostatně použitelným signalizátorem, ale i základním stavebním kamenem pro bezpečnostní spínací hrany, signalizační a bezpečnostní rohože.

Zkompletovaný spínací pásek z PVC má krytí IP65, hmotnost okolo 75g/m. Doporučené teplotní podmínky jsou -20°C až +50°C, maximální zatížitelnost 1A při 24VDC.

http://www.tapeswitch.de/schaltleisten.htm

kat_edges
Katalog Bezpečnostní spínací lišty
(PDF, anglicky, 1.04 MB)


ts26

Spínací lišty TS26C
ts47

Spínací lišty TS47

KS2002

Spínací lišty KS2002