Série TVN - nízký šum a nízké zvlnění

 

  • spojuje výhody spínaných DC/DC měničů a lineárních regulátorů
  • minimální výstupní šum a zvlnění 10 mVpp, resp. 5 mVpp s externím kondenzátorem
  • plně stabilizovaný výstup
  • výkon 3 W (TVN 3), resp. 5W (TVN 5WI)

Pro aplikace citlivé na rušení je prakticky vyloučeno použití spínacích regulátorů v důsledku zvlnění a šumu na výstupu. V této oblasti vítězí lineární regulátory díky hladkému průběhu výstupního napětí bez rušení, ale mají nízkou účinnost a jsou zdrojem velkého množství ztrátového tepla. Pokud je nutné galvanické oddělení napájeného obvodu, lineární regulátory nepřicházejí v úvahu. Zdroj napájení aplikací citlivých na šum volá po kompromisu z hlediska parametrů nebo vyžaduje nákladnou filtraci.

U měničů řad TVN 3 a TVN 5WI se Traco Power podařilo skloubit výhody spínacích DC/DC měničů a lineárních regulátorů. Tyto 3wattové a 5wattové DC/DC měniče mají funkční systém galvanického oddělení 1600 Vss. Výstupní napětí je plně stabilizované (z hlediska kolísání vstupního napětí i zátěže) a filtrované na zbytkovou hodnotu zvlnění a šumu 10 mVšš. Tuto hodnotu lze ještě dále snížit na 5 mVšš jediným vnějším kondenzátorem o kapacitě 10 µF. Náklady spojené s vnější filtrací mohou proto být minimální. Díky účinnosti 80 – 89 % (v závislosti na modelu a provozním zatížení) jsou tepelné ztráty na velice nízké úrovni. Nízké tepelné ztráty mají přímý kladný vliv na životnost a spolehlivost ne jenom DC/DC měniče samotného, ale také dalších součástek v jeho okolí.

Měniče řad TVN 3 a TVN 5WI představují rentabilní a kvalitní řešení pro analogové obvody a pro aplikace v přístrojové technice, v oblasti audio a video, v bezdrátových komunikačních zařízeních, lékařských přístrojích, v systémech pro sběr dat apod.

5wattové měniče řady TVN 5WI přicházejí v kovovém zapouzdření DIP-24 se stíněním z šesti stran a obsahují vnitřní filtr zaručující shodu s normou EN 55032 class B v oblasti rušení po přívodech. Ke standardním parametrům patří dálkové ovládání zapnuto/ vypnuto, přepěťová ochrana, vypnutí měniče při vstupním podpětí a ochrana proti zkratu na výstupu. Jsou dostupné modely s výstupními úrovněmi 3,3 V , 5,0 V, 12 V, 15 V, 24 V, ±5,0 V, ±15,0 V, ±24 V, přičemž modely s jedním výstupem jsou nastavitelné v rozsahu -10 % až +20 % jmenovité hodnoty. Uživatel si může vybrat z velmi širokých vstupních rozsahů 4,5 – 12 Vss, 9 – 36 Vss a 18 – 75 Vss. 3wattové měniče řady TVN 3 přicházejí v kompaktním kovovém pouzdru SIP-8. Dodávají se modely s výstupními úrovněmi 3,3 V , 5,0 V, 9,0 V, 12 V, 15 V, 24 V, ±5,0 V, ±15,0 V a vstupními rozsahy 4,5 – 13,5 V, 9 – 18 V, 18 – 36 V nebo 36 – 75 V.

Další informace o nových řadách DC/DC měničů TVN mohou zájemci získat využitím internetových odkazů: www.tracopower.com/overview/tvn3, www.tracopower.com/overview/tvn5wi.

 

 

TVN