Programovatelné zdroje Genesys+ 1U poloviční šíře - nyní 1500 W

  • zdroj konstantního napětí, konst. proudu, konst. výkonu

  • LAN, USB 2.0, RS232/485 ve standardní výbavě

  • široké možnosti volitelných rozhraní

 

 

GH1 5kW

 

Společnost TDK představila řadu programovatelných zdrojů GH1.5kW s výškou 1U o výkonu 1500 W, které zaujímají svojí šířkou polovinu pozice v montážním rámu 19 palců. Jedná se o nejnovější rozšíření řady TDK-Lambda GENESYS+, s toutéž funkčností a programovatelností jakou mají modely standardní šíře 1,7 až 15 kW. Zdroje řady Genesys+ jsou vhodné jak pro stolní laboratorní využití, tak pro instalaci v rámu v aplikacích, které zahrnují zkoušky v automobilovém a leteckém průmyslu, zkoušení součástek, simulaci výstupů baterií a fotovoltaických panelů, pokovování a úpravny vody.

Na trh bylo uvolněno celkem deset modelů s výstupy 0 – 10 V, 20 V, 30 V, 40 V, 50 V, 60 V, 80 V, 100 V, 150 V, 300 V a 600 V / 0 – 2,6 A až 0 – 150 A. Všechny modely mohou pracovat v režimech konstantního napětí, konstantního proudu a konstantního výkonu. Celkově až čtyři jednotky je možné zapojit paralelně a vytvořit systém „master /slave“, jehož dynamická zatěžovací odezva, stejně jako parametry šumu a zvlnění jsou zcela srovnatelné s týmiž vlastnostmi jednotky jediné. Široký vstupní rozsah 85 až 265 Vstř usnadňuje globální využití těchto zdrojů.

Bez přípojnic má GH1.5kW rozměry 214 mm (š) x 43,6 mm (1U) (v) x 441,5 mm (h). Dvě jednotky lze namontovat těsně vedle sebe do standardního montážního rámu 19“ pomocí montážní sady GH/RM. Hmotnost jednotek GENESYS+ poloviční šíře je nižší než 3,5 kG, což přispívá k jejich snadnému přenášení i instalaci. Pro případy, kdy není požadován uživatelský přístup nebo má být zcela znemožněn je k dispozici varianta zaslepeného čelního panelu (bez měřidel a ovládacích prvků). Zdroje je rovněž možné vybavit nasazovacími prachovými filtry zamezující vniku nečistot nesených proudícím vzduchem.

Napříč celou řadou GENESYS+ existuje jednotný způsob programování, ať už prostřednictvím čelního panelu, nebo dálkově s využitím komunikačních rozhraní LAN (LXI 1.5), USB 2.0 nebo RS232/485, případně galvanicky odděleným řízením a monitorováním (0-5 V, 0-10 V). Uvedená rozhraní jsou ve standardní výbavě každé jednotky.
Volitelně lze objednat jednotky vybavené buď rozhraním GPIB (IEEE488) nebo platformou rozhraní Anybus CompactCom pro EtherCAT, Modbus-TCP a další varianty rozhraní tak, jak budou postupně zaváděny. Softwarové ovladače, nástroj Waveform Creator a grafické uživatelské rozhraní v podobě virtuálního čelního panelu jsou poskytnuty v rámci softwarového balíčku. Bezpečnostní funkce jsou standardní u všech zdrojů řady Genesys+ a zahrnují bezpečný / auto re-start, paměť posledního nastavení a zabudované ochranné funkce. Standardními funkcemi jsou rovněž funkce řízení rychlosti přeběhu napětí a proudu, simulace vnitřního odporu a řízení jasu displeje.

Programovatelné zdroje nové řady GH1.5kW s pětiletou zárukou nesou bezpečnostní osvědčení dle IEC/EN/UL 60950-1 (certifikace dle 61010 probíhá) a nesou značkou CE v souladu s požadavky EMC a evropskými směrnicemi LVD (Low Voltage Directive) a RoHS2. Nová řada odpovídá požadavkům průmyslových norem IEC/EN 61203-3 pro elektromagnetické rušení vyzařováním i rušení po přívodech, stejně jako imunity vůči vnějším elektromagnetickým polím.

Další informace o celé nové řadě programovatelných zdrojů AC/DC TDK-Lambda GH1.5kW mohou zájemci získat na www.emea.lambda.tdk.com/uk/genhplus