HMI - operátorské panely

logo-monitouch

Operátorské panely MONITOUCH firmy Fuji Electric (před akvizicí Fuji Electric jménem Hakko Electronics) jsou v nejnovější verzi MONITOUCH V9 a TECHNOSHOT k dispozici s rozsáhlými možnostmi připojení k řídicím systémům, frekvenčním měničům, regulátorům, měřicím přístrojům a dlaší inteligentní automatizační technice od nejrůznějších výrobců. Rozsáhlé knihovny ovladačů zprostředkovávají spojení přes různé průmyslové sítě případně klasický Ethernet TCP/IP nebo RS-485 (Modbus RTU).

Panely TECHNOSHOT jsou ekonomickou variantou pro sériová použití v úhlopříčkách 7" a 10". Stáhněte si k němu český prospekt ke stažení. Nyní ve verzi TS1000 Smart series se zachováním všech specifikací, ale s větší pamětí 26 MB.

Přístroje MONITOUCH V8 a starší řady jsou dobře známými řadami z nabídky firmy Hakko Electronics před akvizicí společností Fuji Electric.

Programování panelů probíhá ve vývojovém prostředí V-SFT, aktuálně ve verzi 6.

K přenesení vizualizace na PC platnormu slouží software TELLUS a V-Server.

Operátorské panely Fuji Electric MONITOUCH, nyní ve verzi V9 v rozsahu uhlopříček 7" až 15", otevírají nový přístup k řešení vzdálené správy zařízení s různými programovatelnými automatizačními prostředky, a to tím, že je v nich integrována služba VPN (Virtual Private Network). Na výše uvedeném linku je prezentace, jak snadno použít VPN! Spolu se službou VPN serveru, kterou poskytuje buď Fuji Electric (v Evropě a v Japonsku), nebo zákazník může používat vlastní VPN server, tvoří HMI panely MONITOUCH V9 systém s novým jménem WMI (Web Machine Interface).

Ústředním článkem komunikace s příslušnými PLC, frekvenčními měniči, měřicími přístroji či jinými komunikujícími zařízeními je operátorský panel MONITOUCH V9 či TECHNOSHOT. K tomu účelu umožňuje až 8 komunikačních spojení přičemž rozhraní Ethernet a RS485 jsou integrována, jiná rozhraní jsou k dispozici pomocí opčních karet. K operátorským panelům jsou k dispozici ovladače pro různá zařízení různých výrobců.

Na klientské straně lze použít vývojová prostředí daného výrobce automatizačního zařízení nebo klienty webserverů těchto zařízení, a to na různých platformách, pochopitelně včetně mobilních zařízení. WMI se tak stává příspěvkem Fuji Electric ke konceptům Industry 4.0. Přesné postupy jsou uvedeny v manuálu k sestavení VPN a službám v prostředí Cloud.

Základy lze vyzkoušet s naším demokufrem dálkových komunikací.

kufr komunikace web          Web Machine Interface 

 

hp-select v9

 

hp-select 1

 

hp-select vsft6

 

hp select wmi

 

hp select 6

 

 

Web Fuji Electric | Hakko electronics - další podklady v angličtině