Měniče pro obecné použití

fuji logo blue_black

Frekvenční měniče pro nízké napětí jsou k dispozici v provedeních pro obecné použití, dále v provedení pro výtahy, se speciálními funkcemi pro čerpadla a se speciálními funkcemi prio ventilátory a klimatizace. 

Pro obecné použití nabízí firma Fuji Electric měniče FRENIC v několika perspektivních řadách: Micro (AS1), Mini (C2), Ace (E2), MEGA (G1) a VG (VG1). Pro přehled a přiřazení typických aplikací, rozsahu výkonů a funkcí slouží český přehledový katalog.

 • FVR-Micro - (AS1) – Nejjednodušší skalární měnič vhodný obecně pro sériové aplikace s tlakem na cenu. Minimalizace ztrát motoru, integrovaný PID regulátor, rozhraní RS-485. Provedení s napájením 1x230V či 3x400V a výkonem 0,4 až 4 kW. Pro nejjednodušší aplikace, jako jsou dopravníky, jednoúčelové stroje, čerpadla, ventilátory, klimatizace apod.
  Český prospekt FVR-Micro
 • FRENIC-Mini - 2. generace (C2) – Frekvenční měnič s dynamickým vektorovým řízením momentu, vestavěným EMC filtrem, rozhraním RS-485, vestavěným PID regulátorem a oddělitelným panelem s USB. Provedení s napájením 1x230V či 3x400V a výkonem 0,1 až 15 kW. Pro všechny běžné aplikace, jako jsou dopravníky, jednoúčelové stroje, čerpadla, ventilátory apod.
  Přehledový katalog FRENIC-Mini v angličtině
 • FRENIC-Ace (E2) Frekvenční měnič nové generace s důrazem na snížení nákladů na regulovaný pohon. Díky podpoře čtyř režimů dimenzování výkonu (ND/HD/HND/HHD) lze pro určitý motor za jistých podmínek zvolit až o dvě úrovně nižší měnič. Až 200 výpočetních bloků integrovaného PLC spolu s rozhraními RS-485 a CAN-Open v základu lze realizovat aplikaci na stroji bez PLC a s cenově velmi zajímavými HMI panely Monitouch. Bezpečnostní funkce STO v kategorii SIL3 (Pl=e). Možnost řízení synchronních motorů bez zpětné otáčkové vazby. Použití pro strojní aplikace s vysokými nároky na úsporu nákladů.
  Český přehledový prospekt FRENIC-Ace
 • FRENIC-MEGAŠpičkový vektorový měnič pro náročné aplikace. Vestavěný EMC filtr i brzdný odpor. Standardní rozhraní RS-485 a opce pro průmyslové sítě. Provedení s napájením 3x400V, výkonový rozsah 0,4 až 630 kW. Možnost řízení synchronních motorů bez zpětné otáčkové vazby. Až 4 motorové sady umožňují jedním měničem řídit 4 různé motory. Použití pro náročné pohony s vysokými požadavky na kvalitu řízení, životnost a robustní provedení.
  Přehledový katalog FRENIC-MEGA
 • FRENIC-VGNejuniverzálnější nízkonapěťový frekvenční měnič. Je k dispozici ve dvou provedeních: Kompaktní provedení integruje diodový usměrňovač i střídač. Modulární provedení (Stack) odděluje část usměrňovače, který je k dispozici i v rekuperačním provedení, od modulu střídače, který lze zapojovat různým způsobem a rozšířit tak významně výkonový rozsah na nízkém napětí. Kromě sítě 3x 400 V lze v provedení Stack použít i na síti 3x 690 V. Nejširší nabídka komunikačních rozhraní a pokročilých integrovaných bezpečnostních funkcí. Provedení Stack také šetří místo v rozvaděči, z nějž lze obsluhovat více řízených os, tedy více střídačů na jednom usměrňovači. Použití typicky pro jeřáby (kompletní sada pohonů), pro aplikace s vysokými výkony a pro synchronizované osy.
  Přehledový katalog FRENIC-VG

 

Pro všechny běžné řady měničů platí stručný návod k základnímu nastavení v češtině.

Dále máme pro frekvenční měniče zpracováno řešení různých způsobů programování, diagnostiky a dálkové zprávy v prezentaci "Dálková komunikace s regulovanými pohony" a nabízíme zapůjčení zkušebního kufříku s příslušným vybavením a návody 

Software pro programování měničů FRENIC Loader je poskytován zdarma, zahrnuje v sobě řadu funkcí včetně sledování průběhu signálů v čase. Samozřejmostí je možnost zaznamenávání sady parametrů, jejich komfortní nastavování apod.

U měničů s vestavěnými funkcemi PLC je součástí jejich programování. Pro FRENIC-Ace je díky rozsáhlým možnostem vestavěného PLC k této činnosti určen samostatný software.

Pro komunikaci mezi PC a frekvenčními měniči je třeba převodník USB <-> RS-485. Obecně to funguje s jakýmikoli komerčně dostupnými typy. Nicméně doporučujeme zakoupit u nás externí ovládací panel TP-E1U v ceně kolem 900 Kč/ks bez DPH, který má USB rozhraní a tím tuto roli plní a ještě na něm současně vidíte hodnoty z měniče. S měničem se ovládací panel dá propojit standardním Ethernetovým (LAN)kabelem (Cat 5e s RJ45 konektory oboustranně).

FRENIC Loader pro řady FRENIC-Mini, -Ace a -MEGA
Samostatný ovladač USB pro Windows 8.1, Windows10

České pokyny k instalaci a komunikaci
Příručka k software anglicky

 

 

3-leta zaruka
AS1S left web1

FVR-Micro
MINI

FRENIC-Mini
Ace maly

FRENIC-Ace

MEGA

 FRENIC-MEGA

VG blockVG Stack

FRENIC-VG

kufr komunikace web Demokufr pro dálkové komunikace s měniči FRENIC

  

keypad TP 1EU

ovládací panel s USB