AMK

amk

Synchronní a asynchronní servomotory

Dnešní zvyšující se požadavky na moderní technologie jsou dány novými výrobními metodami, změnami požadavků automatizace, zvýšenou poptávkou po podnikové operativní efektivitě a nejvyšší výrobní přesnosti.

To se odráží ve vysokých nárocích na zátěž, výkon a dynamickou reakci, které jsou vyžadovány od pohonných systémů, ale především od motorů.

Vysoce výkonné motory od AMK uspokojí tyto nároky. Design těchto motorů se soustředí na nejvyšší spolehlivost, vysokou dynamickou odezvu, malou velikost, nízké vibrace a bezúdržbovost motorů.

Nabízíme zejména tyto produkty:

Motory s dutou hřídelí a zesílenými axiálními ložisky pro pohon kuličkových šroubů

Unikátní konstrukce synchronních servomotorů SPINDASYN je přizpůsobena pro montáž kuličkového šroubu. Motory mají dutý hřídel a speciálně zesílené axiální ložiska.
Ideální jako náhrada hydraulických lineárních motorů a vysoce sofistikovaných vstřikovacích lisů a podobných zařízení. Motory SPINDASYN mohou vyvinout axiální sílu až 300 kN.

Další možností je doplnit řadu SKT planetošroubovým převodem a použít pro aplikace elektrických lisů, kde lze tímto způsobem získat nové vlastnosti a velmi nízkou spotřebu.
Synchronní servomotory

Optimalizované vinutí pro dosažení velkých momentů, velmi malý moment setrvačnosti a vynikající přetížitelnost. Dostupné i s vodním chlazením.Synchronní servomotory velkých průměrů pro přímé pohony navíječek/odvíječek

Momenty až do 2000 Nm, unikátní patentovaná konstrukce pro snadné odbuzení a dosažení vysokých otáček.


Asynchronní a vřetenové servomotory

Vysoké otáčky pro použití na vřetena nejrůznějších strojů.
Ve srovnání se synchronním motorem nedosažitelná rovnoměrnost chodu a kolísání momentu, nacházející uplatnění zejména v polygrafickém průmyslu.
Dostupné i s vodním chlazením.


amk_ds_dtPřehledový katalog AMK (PDF, anglicky, 1.1 MB)