TASEL_Car

V době od 25. do 27.února 2014 se společnost Lumineq (Beneq) zúčastní výstavy Embedded World v německém Norimberku, kde vystaví své nejnovější produkty jednak z kategorie transparentních elektroluminiscenčních displejů (TASEL), jednak své klasické tenkovrstvé elektroluminiscenční  displeje, které vynikají svými vlastnostmi a použitelností v nejnáročnějších podmínkách. Přijďte se sami přesvědčit na stánek 1-148 v hale č.1.

Loňský ročník výstavy Embedded World se pyšní následujícími čísly: více než 22,5tis profesionálů v embedded technologiích z celkem 64 zemí.  Tím se stal Embedded World největším mezinárodním veletrhem svého druhu prezentující nejžhavější témata a možnosti aplikací v jednotlivých oblastech elektroniky.

Na stánku Lumineq buďte připraveni na neobyčejný zážitek, kdy se transparentní displej předvede v aplikaci, která byla původní myšlenkou při zrodu tohoto typu produktu: displej integrovaný do skleněné plochy představující klasické okno. Tyto displeje nabízejí jedinečný pohled do nové éry v transparentním designu pro náročné spotřebitele.

Klasické elektroluminiscenční displeje (TFEL) zde ukáží svoji odolnost a schopnost použití v těch nejnáročnějších podmínkách. Již tři miliony displejů byly použity v různých aplikacích jako např. plynová a ropná pole v arktických oblastech, ponorky, lékařské přístroje a vybavení, obrněná vozidla, vlaky, tramvaje, různé speciální vozy a mnoho dalších.

Kromě toho byl pan Gerald SMID, produktový manažer společnosti Lumineq Displays, pozván na Konferenci elektronických displejů  (Electronic Displays Conference), kde se bude věnovat tématu „Aktuální srovnání technologií transparentních displejů na trhu“. Nenechte si tedy ujít ani tuto prezentaci, která se koná ve středu 26 února, 13:40 - 14:00 (Session 2).

Embedded World, Norimberk – 25.-27.února 2014, hala č.1, stánek 1-148

lumineq_ship_150dpi

Jak již bylo zmíněno mnohokrát, elektroluminiscenční technologie v oblasti zobrazovacích jednotek není zdaleka tak zastaralá, jak by se mohlo zdát, a nabízí mnohá řešení v náročných aplikacích a nestandardních podmínkách. Základními vlastnostmi jsou trvale vysoký jas, pohledový úhel téměř 180°, možnost použití v teplotách až -50°C, odolnost proti vibracím a mnoho dalších.

Nově mají na našich stránkách zákazníci k dispozici přehledný seznam výrobků firmy Lumineq s možností stažení dokumentace ke každému typu. V případě zájmu o detailnější informace jak obchodní tak technické nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na spolupráci s vámi.

alt

Firma Beneq koupila divizi EL displejů Planar

Dne 30.listopadu 2012 oznámila firma Beneq koupi EL divize finské firmy Planar Systems. Jméno Lumineq, divize, pod kterou tedy nyní elektroluminiscenční displeje patří, je od března 2013 synonymem produktů/displejů z kategorie TFEL (thin film electroluminescent display), TASEL (transparent EL) a ALD (atomic layer deposition). Přechod pod hlavičku týmu Lumineq nemá žádný vliv na stávající produkci. Od uskutečněné akvizice zákazníci mohou očekávat pozitivní vliv na portfolio displejů určených do náročných podmínek. Divize Lumineq slibuje pečlivě naslouchat zákaznickým požadavkům a své produkty přizpůsobovat jak těmto požadavkům tak i moderním trendům.

Detailní informace o produktech najdete zde.

lumineq_facts_150dpi

Nové ultrazvukové senzory štítků di-soric USGT 6/70 G6-B5 a USGT 6/70 G6-RB5

Firma di-soric představuje nové ultrazvukové senzory série USGT pro spolehlivé čtení všech běžných typů štítků. Široké rozpětí vidličky senzoru poskytuje dostatek místa pro čtení tlustších zavinutých štítků i potřebný čtecí výkon pro extrémně tenké, transparentní plastové, metalické, tištěné nebo netištěné štítky.

usgt

Senzory jsou vybaveny integrovaným displejem, prostřednictvím kterého lze prohlížet nastavení push-pull výstupů včetně hystereze a šířky pulzu, učicí funkce a rotace grafiky pro pohodlné ovládání bez nutnosti změny umístění senzoru. Vlastní učení senzoru lze provádět pomocí tlačítka, anebo vzdáleně elektrickýcm signálem. Zmíněné modely jsou funkčně identické a liší se pouze pozicí vyvedeného konektoru (axiální nebo radiální vyvedení).

Katalog produktu (PDF, německy/anglicky, 2.97 MB)

Odkaz na katalog naleznete po otevření této aktuality:

katalog disoric

 


Laserový senzor vzdálenosti LAT51.


Nový senzor vzdálenosti firmy di-soric pokrývá široký rozsah měření.

Vyhodnocovací elektronika je v robustním kovovém pouzdru. Jednoduchý a přitom stále vysoce efektivní proces autoučení dovoluje naprogramovat odpovídající měřicí rozsah stiskem jediného tlačítka.

Díky systému citlivého nastavení výstupního výkonu zůstávájí sekvence vysílané na výstupu identické, třebaže různé povrchy mohou velmi lišit. Přídavný spínaný výstup signalizuje přítomnost měřeného objeku uvnitř nastaveného rozsahu. Se schopností potlačit popředí i pozadí spínaný výstup může sám být řešením obrovského množství aplikací. Externí řídicí vstup se může použít na start externího autoučení a může uvolnit funkci zamknutí tlačítek.

Klíčové vlasnosti

 • Široký měřicí rozsah
 • Přesná linearizace detekovaného objedku
 • Digitální a analogový výstup
 • Vzdálené učení včetně fungkce "key-lock"
 • Vysoké krytí


pp-lat-51m-500-ib3-b5_135x150
Senzor vzdálenosti LAT51

LAT51_application
Příklad aplikace


 


Nový přehledový katalog di-soric


Firma di-soric aktualizuje přehledový katalog.
Známá přehledná struktura zůstala zachována, přibyly novinky v sortimentu, tj. nově vyvinuté senzory i celé skupiny zařazené do distribuce.

Nový katalog můžete stáhnout zde.


prehledovy_katalog_02

Kompaktní design, rozšířený rozsah teplot

S nadcházejícím zimním obdobím uvádíme na trh nový typ PLC a COM moduly s rozšířeným rozsahem pracovních teplot:

-30ºC  až +60ºC    (-22ºF až 140ºF)

Uvedené produkty jsou vybaveny kompletní funkcionalitou jako stávající produkty, nyní však s rozšířeným pracovním teplotním rozsahem.

Přesto, že jde v tento okamžik pouze o jeden typ PLC Vision V350, je vybraný model univerzální a věříme, že dokáže oslovit nové zákazníky a otevřít nové segmenty trhu.

Typ Rozsah teplot Dostupnost
V350-S-TA24

- 30ºC  až  +60ºC

cca 2-3 týdny

V350-JS-TA24

- 30ºC  až  +60ºC

cca 2-3 týdny

V100-S-CAN

- 30ºC  až  +60ºC

cca 2-3 týdny

V100-S-ET2

- 30ºC  až  +60ºC

cca 2-3 týdny

vision_350

Noví členové série V130

Stejné vlastnosti ▪ Stejná cena ▪ IP66/IP65

Po úspěchu V570-57-T20B-J a nově také V350-J s plochým panelem vám představujeme nové modely řady V130-J s plochým panelem, určené zvláště pro splnění požadavků potravinářského a farmaceutického průmyslu.v130_new

Nové V130-J jsou spolu s klasickými modely identické: specifikace, zapojení, software, velikost i cena se shodují. Jediný rozdíl je přední plochý panel u typu V130-J. Krytí IP66 je nyní dostupné také pro klasické verze V130.

Vision V1210 - Řídící systém s 12,1" dotykovým HMI

Řada řídících systému Vision je výhodná pro svoji kompaktnost. Nyní Unitronics rozšířil svou řadu o systém s 12,1" velkým dotykovým, barevným displejem. Podsvětlení LED zaručuje i nižší spotřebu. Základní systém umožňuje "nacvaknutí" modulu s až 62 vstupy a výstupy jejichž počet a typ lze vybrat z poměrně široké nabídky. Navíc lze k řídícímu systému doplnit rozšiřující vzdálené moduly a tím soustavu rozprostřít na větší vzdálenosti po celém stroji. Na výběr je propojení s moduly I/O standard nebo CAN bus. Při montáži na dveře rozvaděče lze dosáhnout krytí až IP66 a pracovat v rozsahu teplot 0-50°C. Nastavení složek P, I a D regulátorů zvládne automatický ladící režim, čímž se zkracují časy instalace a nabíhání systémů do provozu. OPC server umožní propojit síť řídících systémů se servry dálkového dohledu a sběru dat SCADA. Operační systém lze aktualizovat i vzdáleně.

Příjemnou zprávou pro vývojáře je, že vývojovými nástroji firma Unitronics podporuje prodej svých produktů a proto je nabízí zdarma.Technické přednosti systému

 • 9us/ 1KB kódu.
 • snap-in modul s I/O - různé varianty.
 • Na snap-in vždy dva enkodérové vstupy a dva rychlé výstupy s možností PWM.
 • až 24 PID s autotuningem.
 • Databáze 120KB RAM, 256 KB Flash s možností ukládání na externí micro SD.
 • Paměť  2 MB uživatelské logiky, 32 MB obrázky, 1MB fonty.
 • 8192 bit, 4096 int, 512 long, 256 double, 64 float.
 • 384 časovačů, 32 čítačů.
 • Slot micro SD.
 • USB(mini B), 2xRS232/485, CAN Bus přímo na jednotce.
 • Lze doplnit kartu pro EtherNet
 • Protokoly CAN Open, UniCAN, SAE J1939, DF1 slave, MODBUS + možnost definování vlastního protokolu.

Uživatelské prostředí

 • 500 obrázků na aplikaci.
 • HMI grafy, trendy, barevné značky.
 • Obrazovky Alarmů.
 • až 1024 uživatelem navržených obrazovek.
 • Snadná lokalizace v růzých jazycích.
 • Snadná diagnostika přes HMI bez nutnosti PC.
 • lze použít modul GPRS/GSM/CDMA + SMS
 • Funkce zasílání emailu.
 • Jednoduchý http server.
 • OPC server, DDE server zdarma
 • Vývojové prostředí zdarma jako podpora produktu.


Vision V1210TM

v1210_big

 


visiologic