MM36: malý enkodér, větší rozlišení


Víceotáčková verze magnetického absolutního enkodéru dnes nabízí možnost zvolit si vyšší rozlišení 8192 CPR x 65536 otáček.

Stále však MM36 nabízí tu samou vysokou úroveň kvality: spolehlivé magnetické snímání, kompaktní a robustní pouzdro a nejniží cena


MM36 jde ještě dále a je schopen nabídnout rozlišení až 29 bitů (8192 cpr x 65536 otáček), takže si můžete vybrat z následujících možností:


10/32768 = 1024 cpr x 32768 otáček;
11/16384 = 2048 cpr x 16384 otáček;
12/8192 = 4096 cpr x 8192 otáček;
13/65536 = 8192 cpr x 65536 otáček

mm36

Technické parametry MM36:

• víceotáčkový absolutní magnetický enkodér;
• kopaktní, příruba Ø 36 mm;
• robustní hliníkové pouzdro, stupeň krytí IP67;
• Ø 6 mm hřídel z nerezové oceli, plná (MM36) nebo dutá (MMC36);
• SSI interface, Grayův nebo binární kód;
• axiální výstup kabelu nebo M12 8-pin konektor;
• zero setting and counting direction functions

SGHM: Perfektně sedne na vaše "C-Face" motory

Tento robustní inkrementální enkodér byl navržen pro použití na motorech s americkým mechanickým standardem "C-Face".

SGHM je bezložiskový magnetický inkrementální enkodér vsazený do robustního rámu pro instalaci na motory s NEMA 4.5" C-Face přírubami.


Magnetický senzor i další elektronika jsou úplně zapouzdřeny a umístěny do tělesa statoru, což zajišťuje nejvyšší možnou úroveň krytí IP68/69K a tím pádem ochranu před poškozením prachem, tekutinami, olejem nebo tukem. Inkrementální výstupy SGHM poskytují klasické diferenciální kvadraturní signály spolu s referenčním signálem, lze vybírat z osvědčených výstupních rozhraní (Push-Pull, Line Driver apod.) a typické rozlišení je 4096 PRM (jiné hodnoty jsou možné na vyžádání).


Díky své konstrukci SGHM nevyžaduje údržbu a nabízí vyšší spolehlivost a delší životnost.

sghm

Technologie magnetického odměřování pro aplikace v ultra vysokém vakuu

SMB UHV od firmy Lika Electronic je inkrementální enkodér vhodný pro snímání jak rotačního tak lineárního pohybu v UHV aplikacích, kde atmosférický tlak dosahuje velikosti 7 - 10 torr (asi 933 až 1333 Pa). Jedná se o první enkodér sdružující technologii magnetického odměřování namísto optického s aplikováním v prostoru s nízkým tlakem.

novinka_vakuum

Výhody:

 • Výrazné snížení výrobních nákladů až o 50 %
 • Bezkontaktní spolehlivé odměřování vyžadující minimální údržbu
 • Určeno pro použití ve vysokém vakuu
 • Vyšši tolerance v uchycení odstraňují potřebu dalšího dolaďování po instalaci a nastavení

Nový SM enkodér Lika pro OEM aplikaci

Potřebujete levný inkrementální enkodér pro přímou integraci do vaší vlastní OEM aplikace? Lika Electronic uvádí řešení v miniaturním pouzdře pro zpětnovazební snímání polohy při rotačním nebo lineárním pohybu.
novinka_lika_0411_2

Díky mikroelektronickému designu je nyní možné integrovat enkodér přímo na desky plošným spojů jakožto elektronickou součástku, reagující na specifické požadavky zákazníků.

SM plně združuje funkci magnetorezistivního senzoru, interpolátoru a konverzní elektroniky. Pouzdro enkodéru zajišťuje vysokou mechanickou odolnost a elektrickou izolaci. Díky pinovému konektoru je možné součástku zapájet přímo do desky plošných spojů.

Typické aplikace:

 • CCTV systémy, inspekční a síťové kamery
 • Biomedicinská zařízení (vyšetřovací stoly, zubařská křesla)
 • Montovací zařízení
 • Průmyslové roboty a manipulátory
 • Tiskárny
 • Testovací a měřicí technika

Nové enkodéry Lika s rozhraním Profinet

Lika Electronic doplňuje rodinu enkodérů s rozhraním Fieldbus nyní uvedenou absolutními jednootáčkovými a víceotáčkovými enkodéry s rozhraním Profinet, technologii založené na Ethernetu, navržené k aplikaci spolehlivého komunikačního standardu v pokročilé průmyslové automatizaci.

novinka_lika_0411_1

Obě cenově zajímavé série EM58 a HS58/HM58 jsou dnes s tímto rozhraním k dispozici.

Technické parametry:

 • Standardní 58-mm pouzdro s dutou (Ø 14, 15 mm) i plnou (Ø 6, 8, 9.52, 10, 12 mm) hřídelí
 • EM58 je ve víceotáčkové verzi s rozlišením 27-bit (8192 CPR x 16384 ot.).
 • Série s vysokým rozlišením přichází jak v jednootáčkové (rozlišení 18-bit, 262144 CPR) tak ve víceotáčkové (rozlišení 30-bit, 65536 CPR x 16384 ot.)
 • Provozní teploty -25°C and +85 °C

MOM: Nová Ultra-robustní ohebná spojka je vhodná pro ty nejtěžší aplikace

Nová MOM ohebná spojka Oldhamova typu vyrobená Lika Electronic se odlišuje masivní litinovou rozpěrou. Nabízí zvýšenou odolnost proti pádu a únavě materiálu v porovnání s plastovou rozpěrou a je schopná dosáhnout nejvyššího kroutícího momentu (až 352 Nm) a torzní tuhosti (až 46000 Nm/rad) současně s optimálními tvárově proměnnými parametry.mom_lika

Navíc perfektně kompenzuje velké laterální (až 1,4 mm/0.55”) a angulární posuny (až 2” oproti srovnatelným modelům s 1 - 1,5”). Proto je spojka vhodná pro integraci do motorů s obecným použitím s nízkými i vysokými momentovými charakteristikami v obtížných průmyslových aplikacích. Rozpěra je samopromazávací pro zmírnění nutnosti častého servisování. MOM flexibilní spojka je nabízena ve velice široké škále průměrů otvoru (od 3 mm do 42 mm).

Nové prodkuty Lika za červenec 2013

MS36 TT je absolutní enkodér navržený výslovně pro integraci s nástrojovými zásobníky CNC soustruhů s mnoha výhodami a za atraktivní cenu:

aktualita_lika_1

 • Řada nabízí čtyři různé rozsahy indexování nástrojů: 8, 10, 12 a 24
 • Přesnost 1° 24' a maximální operační frekvence 128 MHz
 • Odolné plastové pouzdro se stupněm krytí IP66 pro použití v těžkých průmyslových podmínkách
 • Jednoduchá instalace díky kompaktnímu designu (průměr příruby 40 mm, hloubka 34 mm) s možností axiálního i radiálního vyvedení kabeláže
 • Zabudovaná LED pro indikaci pozice prvního nástroje v pořadí

RD6 je první inteligentní polohovací pohon bez převodovky, kterou lze jednodušše integrovat do zákaznické aplikace ve shodě s požadavky na kroutící moment, rychlost a přesnost:

 • Standardní NEMA 23 příruba a 8 mm hřídel navržení pro možnost připojení 1-, 2- a 3-stupňové planetové převodovky, dále i úhlové převodovky
 • Bezkartáčový motor napájený z 24 VAC o výkonu 100 W, kroutícím momentem 0,426 Nm a otáčkami 3000 RPM
 • Integrace nejvíce používaných komunikačních rozhraní: Profibus DP, CANopen, Modbus RTU
 • Úhrnné rozlišení 28 bitů (65536 otáček při 4096 stavech na otáčku) 
 • Odolné pouzdro z eloxovaného hliníku se stupněm krytí IP54aktualita_lika_2

EM58 TA: absolutní enkodér, který naučíte 2 kliknutími

EM58 TA je nový absolutní enkodér s analogovým výstupním signálem, což vylepšuje již dobře známé technologické a kvalitativní standardy Lika Electronic , kde hlavní důraz je kladen na jednoduchost a uživatelskou příjemnost.Lika5

Díky nové Teach-in proceduře postačí opravdu pouze pár kliknutí a enkodér je naučený na Vaši aplikaci. 2 tlačítka umístěna na zadní straně krytu umožňují jednoduše nastavit lineární či úhlové vymezení pomocí nastavení start a stop referenčních bodů měřeného rozsahu. Takto začátek a konec měření odpovídá minimálnímu / maximálnímu analogovému signálu.

2 LED diody umístěné nad tlačítky pomáhají při nastavování ať už napěťových nebo proudových signálů (0 až 5V, 0 až 10V, -5 až 5V, -10 až 10V, 4 až 20mA, 0 až 24mA a 4 až 24mA).

Lika představuje nové enkodéry vyznačující se maximální spolehlivostí a kompaktností.


SFE: Nový lankový enkodér vše v jednom

Absolutní, kompaktní, spolehlivý: enkodér SFA představuje jednoduché a úsporné řešení navržené novinka_Likatak, aby poskytovalo informace o lineární pozici v každé z Vašich průmyslových aplikací.
SFA je poslední model od Lika Electronic do série lankových enkodérů doplňující řadu produktů představených v roce 2012 (SFP potenciometru, inkrementální verzi SFE, univerzální a všestrannou verzi SF-x).













IF30: řešíme Vaši analogově digitální interpolaci a problémy s převodem

IF30 je navržen ke konvertování analogových signálů produkovaných 1Vpp standardním levelem sinusoidního enkodéru na digitální kvadraturní výstupní signál ve formátu TTL/RS-422 nebo HTL. Navíc díky volitelným interpolačním faktorům může zvýšit rozlišení vstupního signálu až na 50-ti násobek.
Sinusoidní vstupní signály (SIN, COS a REF signály s diferenciálními výstupy) mají standardně amplitudu 1Vpp a maximální frekvenci 400kHz.novinka_Lika30_2
Před digitalizací sinové a kosinové signály můžou být interpolované pomocí nastavitelných interpolačních faktorů od x5 až po x50. Tímto způsobem může jednotka generovat až 50 obdélníkových vlnových pulsů během každé periody.




Nový MODBUS absolutní enkodér

Lika dále rozšiřuje svoji řadu fieldbusových rozhraní pro absolutní enkodéry - EM58 multiturn je nyní poprvé dostupný s Modbusem RTU přes RS-485 protokolové rozhraní a kompletuje řadu všech fieldbusových a industriálních ethernetových sítí včetně EtherCat, Profibus-DP, CANopen DS301 a DeviceNET.
Proč si zvolit Modbus ?novinka_Lika30_3
Modbus RTU je Master-Slave sériový otevřený komunikační protokol a standard pro komunikaci zařízení zařížení, patří mezi dnes nejpopulárnější industriální protokoly, hlavně na asisjských trzích and je hojně rozšíření mezi systémy v automatizaci, procesním řízení a měřícími aplikacemi díky své jednoduchosti, spolehlivosti a flexibilitě (například může běžet přes virtuální komunikační média od bezdrátu po optická vlánka). Navíc může být jednoduše a nenákladně integrovaný do starších i nových řešení.
Mezi hlavní přednosti patří:
 • Modbus je založený na RS-485/RS-232 seriálové komunikace, která je dobře zavedená a universální
 • Flexibilita a spolehlivost
 • Snadná implementace a použití
 • Výrazně levnější než použití jiného fieldbus protokolu a vyžaduje méně prostředků
 • Otevřený protokol použitelný bez nutnosti platit licenční poplatky

Flexibilita je programovatelná, dnes ještě lépe než dříve

Nový, plně programovatelný absolutní enkodér přichází se softwarově volitelnými analogovými výstupy. Pokud hledáte plně programovatelný enkodér s programovatelnými analogovými výstupními signály, tak EM58 PA je ideální volba. EM58 PA rozšiřuje řadu programovatelných enkodérů, kterou Lika představpeklad_Lika_novinkaila v tomto speciálním roce a přidává se k HM58 PS32-bit absolutnímu programovatelnému enkodéru se sériovým SSI výstupem a HM58 PY-PN 28-bit absolutnímu programovatelnému enkodérus bitovým paralelním Pusk-h-Pull nebo NPN výstupem.
Hlavní výhody EM58 PA:

 • Může být nastavený přesně na přesně zvolenou hodnotu, v rozsahu velice malých zlomků otáčky (s 12-bitovým signleturn rozlišením) až do 16384  otočení, pro maximální rozlišení 16 bitů (65536 informací).
 • Nabízí plný rozsah výstupních napětí a proudů, které můžou být naprogramovány dle požadavků: od 0V do 5V, 0V do 10V, -5V do 5V, -10V do 10V, 4mA do 20mA, 0mA do 24mA a 4mA do 24mA.
 • Možnost vložit přesně známou lineární nebo úhlový posun pomocí nastavení hodnoty mezi 2 a 225.
 • Možnost nastavení pohybu osy pomocí start a stop referenčních bodů pouhými 2 kliknutími osy díky uživatelsky přívětivé teach-in proceduře.




IF10: konvertuje, opakuje, rozděluje, přepíná v jednom balení přesně tak, jak je to potřeba


If10 je víceúčelová jednotka navržená na konvertování, opakování, dělení a křížové přepínání inkromentálních, digitálních enkodérových signálů (a dokonce signálů produkovanými senzory vzdálenosti, fotobuňkami, atd.)peklad_Lika_novinka1
IF10 má 2 nezávislé vstupy a 2 nezávislé obvody s protiskratovou ochranou. Vstupní data můžou být brána z jednoho kanálu (ABO) nebo dvojvstupu (ABO, /ABO) enkodérového signálu s Line Driverem (RS-422) nebo TTL nebo HTL10-30V (Push-Pull).
Mezi hlavní výhody IF 10 patří:

 • Schopnost pracovat s většinou vstupů a škálou vstupních napětí
 • Vysoký rozsah frekvencí (1MHz)
 • Pomocný 5V výstup pro podporu enkodéru
 • Montáž DIN rail pomocí svorek