Produkty firmy FUJI Electric

fuji logo blue_black

Frekvenční měniče, servopohony, procesní instrumentace

Fuji Electric Holdings Co., Ltd. byla založena v srpnu 1923 ve městě Kawasaki (Japonsko). V současné době má společnost přibližně 24 600 zaměstnanců v pobočkách a dceřinných společnostech po celém světě, obrat přesahuje 8 miliard USD.

FUJI Electric působí v mnoha průmyslových oblastech. Její výrobky vynikají zejména špičkovou kvalitou a vysokou technologickou úrovní, odpovídající know-how tohoto tradičního japonského výrobce.

Ze širokého sortimentu výrobků se do Evropy dodávají:

 • frekvenční měniče
 • rekuperační jednotky
 • servopohony
 • procesní instrumentace
 • diskrétní elektronické součástky

Samozřejmostí je zajištěná celosvětová podpora a servis.
Více informací o struktuře holdingu FUJI Electric najdete přímo na WEB straně výrobce.

http://www.fujielectric.de


Zde si můžete stáhnout seznam dodávaného zboží
Nenalezli jste vámi hledané zboží ? Neváhejte nás kontaktovat a my vám dostupnost zboží obratem ověříme.

 alpha5
faldic_W
mega_serie

Frekvenční měniče

fuji logo blue_black

Frekvenční měniče

Frekvenční měniče FUJI vynikají především výbornými dynamickými parametry a spolehlivostí. Nadstandardní technologická úroveň a robustnost těchto přístrojů je dána zejména know-how výrobce, který patří mezi světovou technologickou špičku nejen na poli výroby průmyslové elektroniky, ale i na poli výroby elektronických součástek.

Použití vlastních výkonových IGBT modulů, signálových a jiných procesorů a dalších součástek, znamená jistou kvalitu již od samého počátku.

Přístroje jsou vybaveny nadstandardními funkcemi a v souladu s posledními trendy umožňují propojení se všemi běžnými průmyslovými sítěmi.

Měniče FUJI Electric mají celosvětově dostupnou servisní síť a mají certifikaci CE, UL a cUL.

Některé modely mají speciální softwarové vybavení pro výtahy, což umožňuje použití měničů FUJI pro veškeré výtahové a jeřábové aplikace s nebo bez zpětné vazby v širokém výkonovém rozpětí.

Samozřejmostí jsou krátké dodací lhůty, servis, technická a poradenská pomoc při atypickém využití a uvádění do provozu.

FUJI Electric nabízí měniče v několika řadách – Mini, Eco, Multi, MEGA a LIFT.

Pro výtahy a jeřáby jsou určeny speciální typy Multi LM a LIFT.

  • New Mini – Nová generace měniče s dynamickým vektorovým řízením momentu a s vestavěným EMC filtrem a rozhraním RS-485. Provedení s napájením 1x230V: 0.1 až 2.2kW a 3x400V: 0.4 až 4.0kW. Pro všechny běžné aplikace, jako jsou dopravníky, manipulátory, stroje, čerpadla, ventilátory apod. Přehledový katalog Mini(PDF, Eng, 1.4 MB)

  • Mini – Mikro měnič se zjednodušeným vektorovým řízením a vestavěným EMC filtrem. Provedení s napájením 1x230V: 0.1 až 2.2kW a 3x400V: 0.4 až 4.0kW. Pro všechny běžné aplikace, jako jsou dopravníky, manipulátory, stroje, čerpadla, ventilátory apod. Přehledový katalog Mini(PDF, Eng, 2 MB)

  • Multi – Nový kompaktní vektorový měnič pro náročné aplikace. Vestavěný brzdný transistor, EMC filtr. Provedení s napájením 1x230V 0.1 až 2.2 kW, s napájením 3x400V: 0.4 až 15kW. Použití v náročných pohonech, univerzální typ s vynikající dynamikou a nadstandardními funkcemi. Existuje varianta i pro výstup 1000 Hz. Přehledový katalog MULTI(PDF, Eng, 2 MB)


  • MEGA – Špičkový vektorový měnič pro velmi náročné aplikace. Provedení s napájením 3x400V: 0.4 až 710kW. Možnost řízení synchronních motorů sensorless. Obsahuje až 4 motorové sady a lze tedy jedním měničem řídit 4 různé motory - pokud nemusí jet současně. Použití pro nejtěžší pohony s vysokými požadavky na kvalitu, životnost a robustní provedení.
Přehledový katalog MEGA(PDF, Eng, 4.5MB)

 • LIFT – Vektorový měnič optimalizovaný pro výtahové aplikace a zdvíhací techniku (nosná až 16kHz, regulovaný a vypínaný ventilátor). Provedení s napájením 3x400 V :4.0 až 45.0kW nebo 1x230V : 2.2kW. Lze řídit asynchronní i synchronní pohony. Pro asynchronní motory je možná otevřená i uzavřená otáčková smyčka. Komunikace MODBus, CanOpen. Přehledový katalog LIFT (PDF, Eng, 1 MB)

  • G11S-HFP – Vektorový měnič optimalizovaný pro vysoké výstupní frekvence (až 1667 Hz). Provedení s napájením 3x400V: 0.4 až 18.5kW. Použití pro vřetena obráběcích strojů a další speciální aplikace s motory o velmi vysoké jmenovité frekvenci.
Frekvenční měniče Fuji Electric v systému ELCAD

   Ve spolupráci s firmou TECHNODAT jsme připravili pro projektanty v systému ELCAD knihovnu symbolů pro frekvenční měniče Fuji Electric. Knihovna obsahuje graf. symboly pro jednotlivé typy vč. logických vazeb na databázi. Pomocí těchto vazeb lze pohodlně on-line zpracovat I/O tabulku jedn. vstupů a výstupů, generovat seznam přístrojů apod.


   Připravená data je možno stáhnout z této internetové stránky:

 

MINI_LOGO

MULTI_LOGO
ECO_LOGO
MEGA_logo
MINI
Multi_1
ECO
MEGA
LIFT_PL

http://www.fujielectric.de

 

Rekuperační jednotky RHC

fuji logo blue_black

Rekuperační jednotky FUJI Electric RHC slouží k rekuperaci energie vznikající při brzdění regulovaných elektrických pohonů zpět do sítě.

Největší uplatnění nacházejí na jeřábech, výtazích, automatických vertikálních manipulátorech, obráběcích strojích, lisech apod.

Máme aplikace také v malých elektrárnách (parní, vodní, plynové), kde je naše jednotka napájená ze synchronních generátorů a dodává elektrickou energii do sítě.

V každé aplikaci, kde často dochází k brzdění pohonu, přináší velmi výraznou úsporu energie, která se nemusí mařit v teplo na brzdných odporech.

Unikátní systém řízení RHC jednotek sleduje napětí v síti a optimalizuje průběh proudu tekoucího z jednotky zpět do sítě - výsledek je sinusový průběh proudu a účiník téměř 1. To přináší další velké úspory při instalaci na kabeláži, jištění, nadřazených transformátorech atd.

Nastavení jednotky je velmi jednoduché a pomocí vestavěného ovládacího panelu lze sledovat veškeré vstupní - výstupní veličiny, historii chyb i diagnostické informace.


RHC_LOGO
RHC
Popis RHC jednotky na
straně 8 brožury
(PDF, anglicky, 3.3 MB)

Frekvenční měniče pro výtahy

fuji logo blue_black

Robustnost, spolehlivost a dlouhá životnost

Mimořádná robustnost, spolehlivost a přetížitelnost frekvenčních měničů FUJI Electric je činí ideálními pro použití na výtazích a jeřábech.

Speciální verze firmware s výtahovými funkcemi (již ukončená řada LE2 nebo stávající Multi LM) nebo snad měniče od počátku vyvinuté pro výtahové aplikace (LIFT) představují řešení s vysokou technickou úrovní.

Know-how jednoho z největších světových výrobců frekvenčních měničů a výkonových IGBT modulů, spolu s nekompromisním přístupem k vývoji bez ústupků lákavé prodejní ceně dává vzniknout profesionálním přístrojům s vynikajícími provozními parametry. Měniče jsou schopny dodávat jmenovitý výstupní proud bez omezení při teplotě okolí až +50 °C a spínací frekvenci PWM 15 kHz. Dobře se dívejte, za co platíte - derating křivky u výtahových měničů FUJI Electric nenajdete!

Ojedinělé je i geniálně řešené napájení měniče z baterií pro účely nouzové jízdy - vystačíte s minimem externích prvků a nejste omezeni konkrétním předepsaným napětím baterie.

Zajímá Vás, co se stane s měničem až bude nutné po několika letech vyměnit filtrační kondenzátory ve stejnosměrném meziobvodu měniče? FUJI Electric projektuje jejich životnost na 10 let! Navíc nejsou součástí žádného plošného spoje, můžete je snadno sami vyměnit za použití běžného nářadí.

V CZ, SK a Polsku jsme za posledních 8 let aplikovali ve spolupráci s našimi zákazníky přes 3.000 výtahových frekvenčních měničů - to je jasný důkaz kvality a nadstandardní technické úrovně měničů FUJI Electric!MULTI_LM
Měniče MULTI LM

LIFT_PL
Měniče LIFT

Výkonové polovodičové součástky

fuji logo blue_black

IGBT moduly, usměrňovače, MOSFET transistory, diskrétní diody

www.fujielectric.de

Společnost FUJI Electric patří k předním světovým výrobcům polovodičových prvků pro výkonovou elektroniku. Její výrobky najdete i v mnoha přístrojích renomované konkurence, neboť patří mezi absolutní technologickou špičku.

Vyvíjíte a vyrábíte výkonovou elektroniku, jako jsou například regulované elektrické pohony, zdroje nepřerušitelného napájení, trakční zařízení a svařovací agregáty?
Nechte si vypracovat nabídku na prvky, které stojí na samém vrcholu technologických možností dnešní doby!

FUJI Electric dováží do Evropy zejména:
 • inteligentní IGBT moduly, až 3600A/1700 V
 • hybridní budiče IGBT transistorů
 • modulové usměrňovače, až 125A/1600 V s vestavěným brzdným transistorem
 • transistory MOSFET
 • procesní instrumentace
 • diskrétní a vysokonapěťové diody do 20 kVIGBT1

IGBT3

IGBT

Přehledový katalog IGBT
(PDF, anglicky, 7 MB)