Konvertor signálu IF50: inkrementální na analogový nebo serial

Potřeba integrace komponent s různými komunikačními standardy a rozhraními vedla k značným nárůstům cen a problémů. Lika Electronic proto vyvinula řadu produktů, aby splňovaly všechny dnešní požadavky převodů signálů enkodéry. Při použití IF50 není potřeba draze nahrazovat stará zařízení a kabely. Lika má efektivní a levné řešení, které vyhoví naprosté většině aplikací a umožní komunikovat moderním a starším rozhraním ve stejném systému. IF50 je navržena pro konvertování inkrementálního digitálního signálu buď na analogový (proud nebo napětí) nebo serial RS-232/RS-485 datový formát.novinka_Lika_30Široké spektrum inkrementálních enkodérů a digitálních senzorů je použitelné: kvadraturní eknodér s HTL výstupním levelem (10-30VDC) a PNP,NPN, Push-Pull nebo Namur charakteristikou, používající výstupy A a B s 90° posunutím; kanály single impulse jako například proximity switche nebo fotobuňky poskytující level HTL s PNP nebo NPN nebo Namur charakteristikou; TTL/RS-422 kvadratický enkodér s AB a /AB výstupními linkami; symetrický single kanál s TTL/RS-422 výstupem, atd. 
Výstupní analogový nebo digitální signál je úměrný inkrementálnímu čítání. Proudový rozsah signálu je od 0 do 20 mA a od 4 do 20 mA, zatímco napěťový rozsah signálu je od -10 do 10 V a od 0 do 10 V. Rozlišení je 14 bitů, takže výstupní proud pracuje v 2,5µA krocích, napětí v 1,25mV krocích. Maximální čítací frekvence je 1MHz.

Nový inkrementální enkodér IF58

Lika Electronic vyvíjí nový enkodér, který splní požadavky drtivé většiny průmyslových aplikací a vyhoví vašim unikátním požadavků. S tímto enkodérem přijde zcelá nová úrovn flexibility, programovatelnosti a přesnosti. Plánované uvedení na trh je začátek roku 2013novinka_Lika_30_1