Optická vlánka zlepšují bezpečnost a spolehlivost přenosu ekodérových signálů.

Kdykoliv si vaše enkodérová aplikace musí poradit se situací, kde v prostředí, ve kterém enkodér pracuje, je vysoká míra šumu, ale stejně se vyžaduje čistý, bezpečný a spolehlivý přenos dat i na velké vzdálenosti, optické moduly IF60 je nejefektivnějším řešením.novinka_Lika_30_4Moduly jsou speciálně navrženy na přenos inkrementálních a SSI enkodérových signálů za použití multicode optických vláknových kabelů and jsou ideální pro nahrazování tradičních komunikačních systémů.Optická vlánkna mají oproti kovovým kabelům mnohé výhody - rychlejší přenos s větší šířkou pásma bez degradace nebo ztráty dat, dokonce i na delší vzdálenosti, jsou odolné proti elektromagnetickým (EMI) interferencím, rádiovým vlnám, tepelným vlivům a zvyášené vlhkosti.
Navíc, protože optickými vlánky neprotéká žádný proud, jsou použitelné i ve výbušných prostředích a eliminují možnosti zkratu. 


Speciální nerezové enkodéry pro potravinářský průmysl

V potravinářském průmyslu jsou zvláště vysoké nároky na hygienu a bezpečnost. Společnosti v tomto odvětví potřebují splňovat přísné požadavky norem. Pouze špičkové, tvrdé a korozi, soli a chemickým prostředkům používaným k čištění odolné splní tyto požadavky.novinka_Lika_30_5Lika nabízí AISI 400 nerezový enkodér, který vyhoví i těmto nejnáročnějším požadavkům. Tento enkodér má nerezový rám, přírubu a hřídel se speciálním hygienickým návrhem a povrchovou úpravu bez použití barvy, která zajišťuje extrémní odolnosti proti koroti, antibakteriální vlastnosti a zabraňuje usazování nečistot. Enkodér se vyrábí v inkrementální i absolutní verzi a s různými konstrukčními vlastnostmi, rozhraními a funkcemi, které pokryjí širokou řadu aplikací. 
I58S K je oprický inkrementální enkodér pro spolehlivé měření v náročných potravinářských aplikacích nabízející 58-mm svorkovou přírubu a 6 až 12 mm pevonu osu.
AM58S K je vysoce výkonný CANopen a Profibus enkodér kombinující robustnost, flexibilitu a přesnost pro nejnáročnější aplikace. Tento enkodér nabízí největší univerzálnost a všestrannost.


AMx36: optický, víceotáčkový, přesný, miniaturní a co ještě ?

Tento absolutní enkodér je téměř uměleckým dílem disponující precizní technologií optického snímání, které umožňuje vysoké rozlišení vysoké rozlišení v miniaturním pouzdře. AMx36 není pouzenovinka_Lika_30_6víceotáčková verze nového ASx36 jednootáčkového absolutního enkodéru, ale přináší řadu vylepšení - je to optický, víceotáčkový a miniturní zároveň, ale pořád má odolné a tvrdé pouzdro.AMx36 je nejmeněí specializoavaný víceotáčkový enkodér vyvinutý společností Lika.
Jádrem tohoto ekodéru je pokročilá optická snímací technologie bezpečně uložená v 36mm průmyslovém pouzdře.
I přes svou malou velikost je AMx36 schopný dosáhnout vysokého rozlišení až 19 bitů (jednootáčkový) a 12 bitů (víceotáčkový) a přenost +- 0,01° (+- úhlových vteřin) při 16-ti bitovém rozlišení. Navíc nepotřebuje baterii.