TAPESWITCH

Tapeswitch_Logo

SIGNALIZAČNÍ A BEZPEČNOSTNÍ PÁSKY, LIŠTY A ROHOŽE

Firma Tapeswitch vyrábí na tlak citlivé produkty pro účely elektronické signalizace a snímače určené pro bezpečnost průmyslových strojů a zařízení.

Můžete využít běžně používaný katalogový sortiment, ale i výrobky navržené s ohledem na individuální požadavky zákazníka.

Elementárním prvkem všech na tlak citlivých produktů firmy Tapeswitch je páskový spínač.

TECHNOLOGIE PÁSKOVÝCH SPÍNAČŮ

Technologie páskových spínačů je založena na ověřeném spínacím principu běžného, normálně otevřeného spínače, délky až několik stovek metrů. Spínač je vyroben ze dvou ocelových vodičů, potažených mědí, které jsou od sebe po stranách odděleny izolační páskou. Pokud na kterékoliv místo celkové délky spínače působí tlak, vodiče se stlačí k sobě a spínač sepne. Spínače jsou díky robustnímu a trvanlivému provedení schopny opakovně vydržet vysokou mechanickou zátěž. Navíc - čtyřvodičovým propojením s bezpečnostním relé vznikne bezpečnostní okruh kategorie 3/4.

Hlavní výhody technologie spínacích pásků:

  • jednoduchá instalace bez použití speciálního nářadí
  • tvarová přizpůsobivost; pásky lze téměř libovolně deformovat bez narušení funkce
  • jednoduchý a trvanlivý design, životnost několik milionů sepnutí na stejném místě
  • v rozepnutém stavu nulový proud, vhodné pro aplikace s bateriovým napájením
  • široká nabídka tvarových profilů, délek, barev a citlivostí
  • uplatnění v průmyslu, v dopravní technice a dveřních aplikacích, též neprůmyslové aplikace, signalizace, např. průjezdové detektory pro myčky automobilů, crash testy, časomíry

SPÍNACÍ PÁSKY

Spínač je vyrobený ze dvou ocelových pásků potažených mědí, které jsou po stranách od sebe izolované. Jestliže na kterémkoliv místě po celé délce spínače působí tlak, pásky se přitlačí k sobě a spínač sepne. V principu jednoduchá metoda zaručuje až 3 miliony sepnutí v kterémkoliv bodě pásky. Jsou taktéž elementárním prvkem ve spínacích hranách a rohožích Tapeswitch. Spínací pásky jsou aplikované do nábytku v koupelnách, na pracovních deskách, na stoličkách, v dopravě jako poplachový spínač, v nemocnicích ve funkci přivolávacího tlačítka, ve sportě, ale hlavně ve výrobě.

BEZPEČNOSTNÍ SPÍNACÍ LIŠTY

Bezpečnostní spínací lišty jsou vyráběny z různých profilů ve kterých je uvnitř spínací páska. Jejich uplatnění je skutečně široké. Můžeme je najít na dveřích a pohyblivých krytech zařízení, na závorách, bránových systémech, na výtahu a pohyblivých schodech, dopravních pásech, dálkově ovládaných manipulátorech, přepravních systémech nebo robotech.

BEZPEČNOSTNÍ A SNÍMACÍ ROHOŽE

Na tlak citlivé rohože Tapeswitch mohou být použité na detekci vstupu osoby do nebezpečného prostoru nebo monitorovat přítomnost osoby na vyhrazeném místě v nebezpečné zóně. Nabízí flexibilní řešení všude tam, kde rozmístění mechanických nebo světelných bezpečnostních bariér je obtížné nebo nemožné.

Rohože se vyrábí v několika technologických variantách. Zákazník si vybere podle aplikace vhodný materiál a citlivost rohože. Také definuje barvu, velikost a tvar rohože.

Tapeswitch vyrábí širokou škálu spínacích rohoží, které nejsou vyhrazeny pro bezpečnostní aplikace.

BEZPEČNOSTNÍ ZÁVORY

Tapeswitch bezpečnostní závory jsou plně vybavené, mikroprocesorem řízené jednotky navržené pro optické zabezpečení snímané oblasti. Tyto fotoelektrické bariéry jsou vhodné zejména pro zajištění bezpečného provozu a ochrany zaměstnanců pracujících v blízkosti nebezpečných elektromechanických zařízení.

ŘÍDICÍ JEDNOTKY

Řídící jednotky firmy Tapeswitch jsou speciálně navrženy pro použití se spínacími pásky, lištami a rohožemi a signálními snímači firmy Tapeswitch.

www.tapeswitch.de

Zde si můžete stáhnout seznam dodávaného zboží

Nenalezli jste vámi hledané zboží ? Neváhejte nás kontaktovat a my vám dostupnost zboží obratem ověříme.

Ribbon01

Spínací pásky

safety_edges
Bezpečnostní spínací lišty

mats1Bezpečností rohože