Dvojitý, 2-fázový zvyšující kontrolér 60 V pro výstupní napětí vyšší než 200 V

...k buzení vnějších výkonových tranzistorů MOSFET s N-kanálem.

Společnost Analog Devices představila nový nesynchronní zvyšující dvojfázový kontrolér Power by Linear™ LTC7840 k buzení vnějších výkonových tranzistorů MOSFET s N-kanálem. Uspořádání obvodu umožňuje vytvořit měnič s jedním nebo dvěma výstupy, případně pro dosažení vyšších napětí lze výstup prvního stupně připojit na vstup stupně druhého do kaskády, k dosažení výstupního napětí řádu několik set Voltů. V typickém zapojení LTC7840 je vstupní napětí 12 V nejprve zvýšeno na úroveň 48 V v prvním stupni, aby ve stupni druhém bylo dále zvýšeno na 240 V při výstupním proudu až 700 mA, a obvod je proto ideálním řešením systémů napájení v automobilních, průmyslových a lékařských aplikacích.

 

Základní vlastnosti a použití

LTC7840Kontrolér dokáže pracovat při vstupním napětí v rozsahu 5,5 až 60 V a vytvořit výstupní napěťové úrovně, které jsou omezeny jen výběrem vnějších součástek. Dva kanály kontroléru pracují se vzájemným fázovým posuvem 180°, což významně přispívá ke snížení nároků na vstupní i výstupní filtrační obvody. Vnější výkonové tranzistory MOSFET jsou programovatelné ke spínání v kmitočtovém pásmu 50 kHz až 425 kHz, přičemž kmitočet spínání je možné synchronizovat vnějším hodinovým signálem. Každý z kanálů je možné nakonfigurovat do topologií BOOST (zvyšující), SEPIC (Single-Ended Primary-Inductor Converter) nebo FLYBACK, takže LTC7840 je z hlediska využití velice univerzální. Z dalších důležitých funkcí lze uvést nastavitelnou nejvyšší hodnotu střídy, nastavitelný nejkratší čas výkonových tranzistorů v sepnutém stavu, ochrany proti přetížení a přepětí. Kontrolér je navržen k činnosti v režimu proudového řízení (odvozeného od špičkové hodnoty proudu).

LTC7840 se dodává ve dvou typech 28vývodových pouzder, která jsou optimalizována z hlediska tepelných poměrů; v nízkém QFN 4 mm x 5 mm a TSSOP. V provozních třídách E a I je rozsah pracovních teplot přechodu -40 až 125 °C, třída H má provozní parametry zaručeny v rozsahu -40 až 150 °C. Další informace mohou zájemci získat na www.analog.com/LTC7840.

 

 

 

 LTC7840 acl